دانلود مقاله مدلسازی و شبیه سازی طراحی معکوس چرخ دنده ساده


چرخ دنده قسمتی حساس در مکانیزم های مکانیکی است که انتقال قدرت را با نسبت معین انجام می دهد. در طراحی چرخ دنده ها علاوه بر پارامترهای اصلی طراحی، دقت های ابعادی و تلرانس های هندسی حساسیت خاصی دارند که این حساسیت به خصوص در طراحی معکوس چرخ دنده اهمیت بیشتری می یابد. در طراحی معکوس چرخ دنده متغییرهای مختلفی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته، شناسایی و اندازه گیری می شود.

در این بین متغییرهایی مانند زاویه فشار، لنگی و الونس دندانه نقش مهمی داشته و بر عملکرد چرخ دنده در هنگام درگیری تاثیرات فراوان دارند. در این مقاله سعی شده است که با استفاده از ابزارهای معمولی اندازه گیری، روشی برای محاسبه و کنترل و بازرسی زاویه فشار، لنگی و الونس دندانه ارائه شود، با توجه به حجم زیاد محاسبات، کد کامپیوتری که سرعت و دقت مناسبی دارد تهیه شده است.

charkh dande sade

چرخ دنده عضوی از مکانیزم ها است که انتقال قدرت را با نسبت معین انجام می دهد. در طراحی چرخ دنده ها علاوه بر پارامترهای اصلی طراحی (مدول، گام، قطر خارجی، ارتفاع دندانه) دقت های ابعادی و تلرانس های هندسی نیز از حساسیت خاصی برخوردارند که این حساسیت به خصوص در طراحی معکوس چرخ دنده اهمیت بیشتری می یابد. اما در بیشتر طراحی های معکوس به کار رفته برای چرخ دنده این عوامل مورد توجه قرار نمی گیرند و در نتیجه جعبه دنده یا چرخ دنده ها پس از ساخت و نصب دچار مشکلات فراوان می شود.

علاوه بر این به علت غیر استاندارد بودن بسیاری از چرخ دنده های موجود، طراحی معکوس آنها با مشکلات عدیده ای روبه رو است. در این مقاله سعی سده است روشی برای مهندسی معکوس چرخ دنده های ساده استاندارد و غیر استاندارد با استفاده از مشخصات ظاهری چرخ دنده و با ابزارهای اندازه گیری معمولی ارائه شود. با استفاده از این روش پس از شناسایی مشخصات اولیه مقادیر مربوط به زاویه فشار، لنگی و الونس دندانه محاسبه می گردد.

——-w————i——-——-k———–i———
دانلود مستقیم :  دانلود مقاله مدلسازی و شبیه سازی معکوس چرخ دنده ساده
دانلود کمکی :  دانلود مقاله مدلسازی و شبیه سازی معکوس چرخ دنده ساده

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :   1.64  MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

مطالب مرتبط با دانلود مقاله مدلسازی و شبیه سازی طراحی معکوس چرخ دنده ساده

۵ دیدگاه در “دانلود مقاله مدلسازی و شبیه سازی طراحی معکوس چرخ دنده ساده”

 1. ایوب گفت:

  سلام
  خسته نباشید و خدا قوت بهتون میگم …………………….
  مطالبتون عالین ….
  لطف کنید مطالبی در مورد رشته تاسیسات هم درسایت قرار بدید ممنون میشم .

  • سلام ممنون از لطف و بزرگواری شما چشم در اسرع وقت مقاله و پایان نامه هایی در مورد رشته تاسیسات در سایت قرار خواهد گرفت موفق و سربلند باشید

  • Admin گفت:

   سلام.متاسفانه رشته اصلی نویسندگان سایت اکثرا برق و کامپیوتر می باشد.امیدوارم دوستان رشته مکانیک ، تاسیسات و همچین سایر رشته ها برای کمک به دوستان و دانشجویان هم رشته ای مطالب مفید خود را ارسال کنند و یا اگر دوست دارند نویسنده سایت شوند.

 2. بیات گفت:

  سلام
  خدا قوت
  سپاسگزارم

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.