دانلود پروژه بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر اکتیو


پروژه ای که امروز آماده شده است، مربوط به بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلترهای اکتیو می باشد. فایل این پروژه به صورت ورد (word) می باشد. با توجه به دامنه وسیع استفاده از مبدل های الکترونیک قدرت، و ایجاد هارمونیک های جریان ناشی از کاربرد آنها در شبکه توزیع استفاده از فیلتر اکتیو به منظور حذف اثر هارمونیک ها همیشه مورد توجه بوده است. در این پروژه روشی جهت بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر فعال موازی با بکارگیری روش کنترل برداری ارایه شده است و عملکرد فیلتر در جبران سازی و حذف اعوجاجات هارمونیکی، تصحیح ضریب قدرت، شرایط بار نامتعادل و تغییرات در شرایط بار مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین یک استراتژی جدید مبتنی بر فیلتر اکتیو قدرت ارایه می شود. فیلتر اکتیو پیشنهادی در محیط Simulink/MATLAB مدل سازی و شبیه سازی گردیده است.

افزایش روز افزون بارهای غیر خطی اعم از یکسو سازهای دیودی و تایستوری، کوره های قوسی و … در سیستم های توزیع منجر به بروز مشکلات کیفیت توان و تاثیر متقابل آن بر روی بارهای تغذیه شونده از آن شین می شوند. از طرفی دیگر، به دلیل محدودیت های در نظر گرفته شده توسط استانداردهای مختلف به خصوص برای مصرف کننده های صنعتی، کاهش مشکلات هارمونیکی ناشی از بار به عنوان یک ضرورت مطرح می گردد. بنابراین انواع مختلفی از جبران سازها به این منظور معرفی شده اند. فیلترهای پسیو به عنوان اولین جبران سازها به منظور حذف هارمونیکهای جریان و بهبود ضریب توان معرفی شده اند.

فیلترهای اکتیو

اگر چه این دسته از فیلترها از سادگی و هزینه کمی برخوردارند، ولی به دلیل تاثیر امپدانس خط و احتمال بروز مشکلاتی رزونانسی، عدم توانایی در حذف چندین مولفه هارمونیکی و … از مقبولیت کمی برخوردارند. لذا تحقیقات مختلفی در زمینه جبران سازی و طراحی آنها انجام گردیده است. فیلترها اکتیو قدرت یکی از این جبران سازها می باشند که امروزه از کاربرد وسیعی در سیستم های توزیع برخوردارند که قابلیت حذف تمامی هارمونیکهای ناخواسته، بهبود ضریب توان و عدم تعادل را دارا هستند. در چند دهه اخیر ساختارهای مختلفی از فیلترهای اکتیو ارائه شده است که از جمله آنها فیلترهای ترکیبی، فیلترهای اکتیو سری، فیلترهای اکتیو موازی UPQC و … می باشند. همچنین روش های کنترلی مختلفی در حوزه فرکانس و حوزه زمان مانند فیلترهای notch، تئوری قاب d-q با مرجع سنکرون، روش ردیابی جریان سنکرون، تئوری توان لحظه ای و … ارائه گردیده اند.

در ادامه مشاهده فهرست مطالب پروژه بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر اکتیو…

چکیده

مقدمه

بررسی شبکه های انتقال AC,DC

تاریخچه شبکه های HVDC

اساس هارمونیک ها

تشدید سلفی – خازنی

تشدید سری

تشدید موازی

اثر هارمونیک ها بر خازن

خازنهای قدرت

دستگاه های مسدود کننده هارمونیک ها

بانک های نامیزان سازی خازن

سامانه خارجی ایده آل

مشکلات کیفیت توان شبکه های توزیع دارای منابع تولید پراکنده

تغییرات آرام یا سریع ولتاژ

هارمونیکها و هارمونیکهای میانی

 نتیجه گیری

———-w————i——-——-k———–i———

       دانلود مستقیم  :   دانلود پروژه بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر اکتیو

       دانلود کمکی   :    دانلود پروژه بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر اکتیو

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      176  KB

       اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

۲ دیدگاه در “دانلود پروژه بهبود کیفیت توان با استفاده از فیلتر اکتیو”

  1. حيدري گفت:

    با سلام و احترام ، چگونه ميتوانم فايل شبيه سازي را دريافت كنم .

  2. بیگدلی گفت:

    با سلام و احترام ، چگونه میتوانم فایل شبیه سازی را دریافت کنم .??

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.