شاخصها و پارامترهای مشخص كننده طراحی و انتخاب كليدهای فشار قوی


عمل اصلی حفاظت شبکه در هنگام بروز اتصالیها و برقراری جریان عیب توسط کلیدهای قدرت صورت می پذیرد. با قطع کلید قدرت، قسمت معیوب شبکه از قسمتهای بدون عیب و در حال کار شبکه جدا شده و ادامه کار و ثبات شبکه تأمین می گردد. بروز هرگونه عیبی در کلید قدرت، به طوری که با بروز عیب در شبکه و به کار افتادن رله های حفاظتی، کلید عمل نکرده و به موقع قسمت معیوب شبکه را جدا ننمایند، قطع بی مورد و نابجای سایر کلیدها و از کار افتادن قسمتی از شبکه را به همراه خواهد داشتاز این رو طراحی و انتخاب كليدهای فشار قوی یکی از نکات مهم در جلوگیری از بروز خطاهای مختلف در شبکه قدرت می باشد.

پروژه ای که در این مطلب برای دانلود آماده شده است به صورت فایل ورد (WORD) می باشد که به شاخصها و پارامترهای مشخص كننده طراحی و انتخاب كليدهای فشار قوی می پردازد.

عیب در کلید ممکن است ناشی از بروز اشکال در مدار فرمان کلید، بروز عیب در مکانیزم قطع و وصل کلید، عدم توانایی کلید در قطع جریان عیب، افزایش زمان کلید و غیره باشد. با توجه به تعداد عیوبی که در خطوط انتقال انرژی و سایر تجهیزات شبکه در سال روی می دهند و در کلیه عیوب روی داده کلیدهای قدرت نقش اصلی را در قطع قسمت معیوب و حفظ شرایط عادی شبکه عهده دار می باشند، اهمیت کلیدهای قدرت و تأثیر آنها در ادامه کار عادی شبکه روشن می گردد. عدم قطع به موقع و بجای کلیدها در هنگام بروز عیب منجر به قطع سایر کلیدها در نقاط دیگری از شبکه شده و قسمتهای بیشتری از شبکه را با قطع برق و خاموشی مواجه می نمایند.

تأخیر در قطع کلیدها، مدت باقی بودن عیب و برقراری جریان عیب در شبکه را افزایش داده و بازگشت شبکه را به شرایط عادی دشوارتر می نماید.

با روشن شدن اهمیت و نقش کلیدهای قدرت در حفظ شرایط پایداری شبکه جلوگیری از خاموشی های مکرر، درجه اطمینان و قابلیت کلیدهای قدرت تعیین می گردد. این امر موجب می شود تا کلیدها از حداکثر اطمینان و توانایی برخوردار باشند. هر قدر عیوب روی داده در کلیدها و مکانیزم کار آنها کمتر باشد، ثبات کار شبکه بیشتر شده و قطعی های شبکه کمتر می گردد.

دستیابی به حداکثر اطمینان در عملکرد کلیدهای قدرت در شبکه و توانایی کامل آنها در قطع جریان عیب، موجب می گردد تا بررسی های لازم به منظور تعیین توانایی آنها در قطع جریان عیب و تعیین نوع مناسب آنها با دقت زیاد و با توجه به کلیه پارامترهای شبکه صورت پذیرد. در شبکه ای که کلیدهای قدرت نصب شده در آن بازدهی خوبی نداشته و نتوانند در مقابل عیوب روی داده در شبکه با سرعت کافی عمل نمایند، همواره عدم رضایت مشترکین و مصرف کنندگان انرژی وجود خواهد داشت.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :  شاخصها و پارامترهای مشخص كننده طراحی و انتخاب كليدهای فشار قوی
      دانلود کمکی  :   شاخصها و پارامترهای مشخص كننده طراحی و انتخاب كليدهای فشار قوی

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  680   KB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه بررسی عملكرد كليدهای فشار قوی در سیست... پروژه ای که در این مطلب یرای دانلود آماده شده به بررسی و عملکرد کلید های فشار قوی و جایگاه آنها در صنعت برق بحث شده است.در ابتدا در یک مقدمه خلاصه ای ...
دانلود مجموعه جزوات مهندسی برق (قسمت دوم : بریکر)... قسمت دوم مجموعه جزوات مهندسی برق : این قسمت از مجموعه جزوات مهندسی برق به بررسی بریکرهای قدرت (کلیدهای فشار قوی ) و سکسیونرهای فشار قوی و نحوه انتخ...
دانلود مقاله انواع کلیدهای فشار قوی در سیستم قدرت... مقاله ای که امروز برای دانلود قرار داده شده است، مربوط به کلیدهای فشار قوی در سیستم قدرت می باشد. فایل این مقاله به صورت ورد (word) می باشد. کلیدها وس...
پایان نامه تکنولوژی و کارکرد کلیدهای قدرت... عمل قطع جریان به خصوص جریان اتصال کوتاه در شبکه های قدرت از وظایف اصلی یک کلید قدرت می باشد . این عمل همواره  با بروز قوس الکتریکی در داخل کلید قدرت ه...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.