مقاله بهبود پایداری ولتاژ و کنترل توان راکتیو به وسیله کنداسور سنکرون


کنداسورهای سنکرون یا جبران کننده های سنکرون ، ماشین هایی هستند که برای جبران توان راکتیو طراحی شده اند.کنداسورهای سنکرون در طبقه بندی جز جبران کننده های اکتیو قرار دارد.

کنداسورهای سنکرون در مدت بیش از 50 سال نقش اصلی را در کنترل توان راکتیو عهده دار بوده اند.کنداسورهای سنکرون در سطوح ولتاژ انتقال و زیر انتقال برای بهبود و پایداری و نگه داری ولتاژ در محدوده مطلوب در شرایط تغییر بار و در وضعیت های اضطراری به کار رفته است.

بنا به دلایل اقتصادی کاربرد آنها در ناحیه زیر انتقال به طور وسیع با بانک های خازنی جایگزین شده است.کنداسورهای سنکرون با حمایت فوری و اضطراری ولتاژ و نگه داری یا افزایش خروجی آنها در ولتاژ کاهش یافته ، نسبت به خازن ها دارای مزیت ذاتی هستند.این مزیت سبب شده است که کاربرد آنها در سطوح ولتاژ انتقال که به مقادیر نامی بزرگی نیاز است ، ادامه یابد.

در ادامه مقاله ای با عنوان کنداسور سنکرون که توسط آقای عسگرمیری و به کمک راهنمایی های جناب مهندس محمود یوسفیان آماده گشته را برای دانلود  قرار داده شده است که شامل موضوعات زیر میشود :

اهداف در جبران بار ، طبقه بندی جبران کننده ها بر حسب نوع و عملکرد آنها ، کنداسور سنکرون ، جنبه های طراحی کنداسورهای سنکرون ، مشخصه های اصلی الکتریکی کنداسور سنکرون ، مقایسه تاسیسات svc با کنداسور سنکرون ، عملکرد کنداسور ، کنترل ولتاژ سیستم قدرت به وسیله کنداسور سنکرون ، کاربرد کنداسور سنکرون در HVDC ، روش راه اندازی کنداسور سنکرون ،نمونه عملی  نصب شده یک کنداسور سنکرون.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :  دانلود مقاله بهبود پایداری ولتاژ و کنترل توان راکتیو به وسیله کنداسور سنکرون
      دانلود کمکی  :   دانلود مقاله بهبود پایداری ولتاژ و کنترل توان راکتیو به وسیله کنداسور سنکرون

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :   900  KB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

مطالب مرتبط ....

دانلود پایان نامه بررسی جبران کننده های بار در سیس... جبران بار عبارتست از مديريت توان راكتيو كه به منظور بهبود بخشيدن به كيفيت تغذيه در سيستم هاي قدرت متناوب انجام مي گيرد. اصطلاح جبران بار در جايي استعم...
پایان نامه كنترل توان راكتيو جهت پايداری شبكه توسط... پایان نامه ای که در این مطلب برای دانلود آماده شده است ، با عنوان كنترل توان راكتيو جهت پايداری شبكه توسط ادوات FACTS می باشد.این پایان نامه در 106 صف...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.