دانلود پروژه استفاده از DVR به عنوان جبرانساز برای حفاظت بارها


از DVR  در شبکه توزیع  low voltage  و  medium voltage  برای حفاظت بارهای حساس از افت ولتاژ ناگهانی sag  استفاده می شود.

نگهداشتن ولتاژ تقریبا سینوسی در فرکانس قدرت را کیفیت توان می گویند.افت ولتاژ(sag) در زمان کوتاهی بوجود می آید و برای بررسی آن بایستی به اندازه و زمان آن توجه کرد. مدت آن بین 5 سیکل تا یک دقیقه می باشد. برای جلوگیری از وقفه افت ولتاژ sag  در بارهای حساس در طرف منبع از ابزارهای  custom power  بطور سری استفاده می شود.

SSSC مخفف (static synchronous series compensator) و DVR دو تا از ابزارهایی هستند که در حال حاضر بطور سری برای افت ولتاژ sag استفاده می شوند. اصول و عملکرد این دو متفاوت است. بطوریکه  SSSC یک ولتاژ متعادل را در حالت سری تزریق می کند اما DVR  ولتاژ نامتعادل را در فازهای مختلف تزریق می کند.DVR  توان اکتیو خود را از منبع ذخیره انرژی DC  تامین کرده و در نتیجه توان راکتیو تولیدی اش را به سیستم تزریق می کند.DVR  را می توان در سیستمهایی با سطوح ولتاژ پایین و متوسط به کار برد. DVR  در شرایط نرمال (بدون افت ولتاژ (sag در مد stand by  بدون تلفات کار می کند.در این حالت می گوییم  DVR در حالت ماندگار steady state)) است و هنگامیکه اختلالی در شبکه پیش می آید (شرایط غیر نرمال) و ولتاژ منبع از مقدار نرمال تغییر می کند DVR  بطور سری بین بار و منبع وصل می شود. DVR  اساسا تامین کننده اختلاف ولتاژ  sag (اختلاف بین ولتاژ قبل از افت و بعد از افت) در خط انتقال و نگه داشتن مقدار نرمال ولتاژ در طرف بار می باشد.

در این پروژه مدل و شبیه سازیDVR  توسط نرم افزار  MATLAB/SIMULINK  ارائه شده است.نتایج شبیه سازی نشان دهنده آن است که DVR  عملکرد موثری در هنگام فرو رفتگی ولتاژ در اثر بروز خطا و یا وصل بارهای بزرگ به شبکه  و نیز برآمدگی ولتاژ برای حفاظت از بارهای حساس و نیز در هنگام نامتعادل شدن ولتاژ از خود نشان می دهد.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :   دانلود پروژه استفاده از DVR به عنوان جبرانساز برای حفاظت بارهای حساس
      دانلود کمکی  :    دانلود پروژه استفاده از DVR به عنوان جبرانساز برای حفاظت بارهای حساس

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  1,6  MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

یک دیدگاه در “دانلود پروژه استفاده از DVR به عنوان جبرانساز برای حفاظت بارها”

  1. esmail janbozorgi گفت:

    با درود فراوان.از كمك شايان بهره ي شما بي اندازه سپاسگزارم.به اميد ديدار

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.