مقاله ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع


مقاله ای که امروز برای دانلود در سایت قرار داده شده است، مربوط به ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع، می باشد. فایل این مقاله به صورت ورد (word) می باشد و این مقاله توسط مهندس آقای شهاب خواجه پور تهیه و تدوین شده است. ماهیت اصلی شنایی و حس امواج تغییر سطح سیگنال یا تغییر فاز و یا تغیرات فرکانس سیگنال است. در سیستم های ارسال و دریافت رادیویی که سیستم ای مخابراتی محسوب می شوند، امواج باید بتوانند یک پیام و یا اطلاعات خاص را با خود حمل کنند و آنها را از مبدأ به مقصد برسانند. این کار با روش های متعددی قابل انجام است در اولین پیشنهاد می توان سیگنال اطلاعات را به همان شکل اصلی خود تقویت کرد و به انواع الکترومغناطیسی تبدیل کرد و در خط انتقال که خود نمونه ای مختلفی از کانال ارتباطی مانند: هوا، سیم مسی، فیبر نوری یا… می تواند، ارسال کرد امّا این روش مشکلات بسیاری داشت که از جمله آن می توان به پایداری کم سیگنال، اطلاعات در مقابل نویز و اغتشاش و ایجاد کانال ارتباطی برای ارسال و دریافت دو ابزار مخابراتی و… اشاره کرد. از این رو برای جلوگیری و تصحیح شرایط نامطلوب بالا ترفندی به نام مدلاسیون ایجاد شد. که بوسیله آن می توان اطلاعات را بر روی موج به نام حامل سوار کرد و فرستاد. در این مقاله سعی می شود، روش های ارسال و دریافت رادیویی و انواع مدلاسیون های به کار رفته در این مدارات را بررسی کنیم.

انواع سیگنال:

1-   سیگنال آنالوگ: در سیگنال آنالوگ سیگنال در حوزة زمان به طور پیوسته وجود دارد. اطلاعات موجود در سیگنال آنالوگ ممکن است هنگام اشکال با نویز ادغام شوند و در این صورت نویز وارد سیستم گیرنده می شود و سیگنال اصلی (پیام) دچار آسیب می شوند.

2-   سیگنال دیجیتال: این نوع سیگنال شامل دو حالت پایه ای از سیگنال آنالوگ هستند که فقط در دو وضعیت وجود دارد . اطلاعات در این نوع سیگنال به صورت تکه تکه هستند. تجهیزاتی که با این نوع سیگنال کار می کنند، حفاظت بیشتری نسبت به نویز دارند و قدرت شخیص نویز و تداخل را دارا می باشند و این به ماهیت سیگنال دیجیتال بر می گردد.

فهرست مطالب مقاله ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع…

مقدمه

انواع سیگنال

تکنولوژی های دیجیتال محور

تکنولوژی امواج رادیویی دیجیتال

 معرفی و بررسی انواع ماژول ها

روش های مدلاسیون دیجیتال

تئوری نمونه برداری

روش های مدلاسیون دیجیتال بنیادی

لیست تکنیکهای مدلاسیون های دیجیتال معمول

 Wander & Jitter

 

——-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم : مقاله ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

دانلود کمکی :  مقاله ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :   591  KB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه شبیه سازی اکولایزر سیگنال صوتی با نرم... پروژه ای که امروز در این پست قرار داده ایم، پروژه ای شبیه سازی در مورد اکولایزر سیگنال صوتی می باشد که با نرم افزار متلب شبیه سازی شده است. این پروژه ...
پروژه تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال... Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA ...

مطالب مرتبط با مقاله ارسال و دریافت رادیویی امواج بوسیله مدارات مجتمع

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.