دانلود پروژه بررسی عملكرد كليدهای فشار قوی در سیستم های قدرت


پروژه ای که در این مطلب یرای دانلود آماده شده به بررسی و عملکرد کلید های فشار قوی و جایگاه آنها در صنعت برق بحث شده است.در ابتدا در یک مقدمه خلاصه ای در مورد کلید های فشار قوی توضیح داده شده است .

یکی از مهمترین نکات این پروژه این است که به طور کامل به طریقه انتخاب کردن یک کلید قدرت مناسب با هر مکانی و مناسب برای هر ولتاژ و جریانی بررسی شده است و همچنین چند مساله و مثال به طور کامل مورد بحث قرار و تحلیل قرار گرفته است.

در پروژه بررسی عملکرد کلید های قدرت در سیستم های قدرت در فصل اول نگاهی گذرا به تولید و انتقال انرژی داشته و در آن انواع انرژی ، منابع انرژی ، روش های تبدیل انرژی های دیگر به انرژی الکتریکی ، انواع نیروگاه ها ، انتقال انرژی الکتریکی و پست های انتقال مورد بررسی قرار داده شده است تا جایگاه کلیدها در این چرخه مشخص شود .
در فصل دوم به بررسی اهمیت و نقش کلید های فشار قوی در شبکه های انتقال انرژی و بررسی نحوه عملکرد آنها و اهمیت سرعت عمل و دقت و مدت کار آنها و مشکلاتی که در اثر عدم قطع به موقع آنها به وجود می آید پرداخته شده است .
فصل سوم و چهارم بحث را به صورت تخصصی تر روی کلیدها متمرکز کرده و در مورد جرقه در کلید ها که اساسی ترین مشکل آنهاست توضیحاتی داده و در ادامه به بحث در مورد کلید های فشار قوی و تقسیم بندی آنها ، انواع و موارد استفاده آنها پرداخته شده است .
فصل پنجم این پروژه انواع ، تقسیم بندی ، طرز کار و ساختمان کلیدهای قدرت می پردازد و در پایان پروژه نحوه انتخاب یک کلید قدرت متناسب با محیط ، مکان ، ولتاژ و جریان خاص را مورد بررسی قرار می دهد.

breaker_13

کلیدهای فشار قوی :

کلید های فشار قوی تنها یک وسیله ارتباط بر قرار کردن بین مولد هاو ترانسفورماتورها و مصرف کننده ها و سیم های انتقال انرژی و یا جدا کردن انها از یکدیگر نیستند.بلکه حفاظت دستگاهها و وسایل و سیستمهای الکتریکی را در مقابل جریان زیاد ، بار زیاد و جریان اتصال زمین نیز بعهده دارند. بدینجهت با چشم پوشی از بعضی حالتهای استثنائی باید کلیدهای فشار قوی بتوانند هر نوع جریانی را اعم از جریان کوچک بار سیمها ( جریان خازنی خطوط ) و یا جریان مغناطیسی ترانسفورماتور بدون بار تا بزرگترین جریانی که ممکن است در شبکه بوجود آید ( جریان اتصال کوتاه) از خود عبور دهند بدون اینکه اثرات حرارتی و یا دینامیکی این جریانها خطراتی برای کلید فراهم سازد. در ضمن نوعی از کلیدها ،( کلید قدرت ) باید قادر باشند هر نوع جریان با هر شدتی را ( جریانهای عادی و یا جریانهای اتصال کوتاه ) در کوتاه ترین مدت قطع و وصل کنند و بلاخره کلید های فشار قوی باید قادر باشند در حالت قطع ( جدا بودن تیغه ها ) هر نوع ولتاژی که بین دو سر باز کلید ( دو تیغه باز کلید ) بر قرار می شود بدون کوچکترین احتمال ایجاد قوس الکتریکی تحمل کنن.

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود پروژه بررسی عملكرد كليدهای فشار قوی در سیستم های قدرت

دانلود کمکی :     دانلود پروژه بررسی عملكرد كليدهای فشار قوی در سیستم های قدرت

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم :    3,5   MB

اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.