دانلود مقاله موتورهای ریپالسیونی


نام این موتور شاید چندان با مسما نباشد ، ولی این نامی است که از سالیان دراز به این موتور داده شده وتقریبا مورد قبول واقع شده است. قابلیت تنظیم سرعت در محدوده وسیع از ویژگی های این نوع موتور است.

سیم پیچی استاتور به یک ولتاژ AC وصل می شود ودوسر سیم پیچ رتور که محور آن منطبق بر محور استاتور نیست از طریق دو جاروبک به بیرون هدایت شده وتوسط سیم رابط اتصال کوتاه شده است . باتوجه به تزویج موجود بین دو سیم پیچی، می توان قبول کرد که نیرو محرکه ای در ثانویه (رتور) القا می شود وجریانی که تقریبا در فاز مخالف با سیم پیچی استاتور است در آن برقرار خواهد کرد. لذا گشتاور حاصل از عمل متقابل میدان های مغناطیسی ناشی از جریان های استاتور و رتور همواره در جهتی خواهد بود که میل دارد امتداد محورهای مغناطیسی دو سیم پیچ را با حفظ جهت بر هم منطبق کند. در موتور ریپالسیونی کنترل سرعت موتور نیز با زاویه a و توسط اهرم تعبیر شده بر روی موتور انجام می‌شود و همانند تنظیم گشتاور خواهد بود.

motor repalsioni

تفاوت موتورهای ریپالسیونی و یونیورسال:

فرق اساسی بین این موتور و موتور یونیورسال، در این است که آرميچر موتور یونیورسال نیز از منبع خارجی به صورت هدایت تغذیه می‌شود، در حالی که در موتور ریپالسیونی روتور به صورت القایی جریان دار می‌شود. جریان روتور، میدانی در امتداد محور جاروبک‌ها ایجاد می‌کند و محل استقرار جاروبک‌ها در این موتور قابل تنظیم است و در نتیجه امتداد میدان روتور با چرخاندن مجموعه جاروبک‌ها قابل تنظیم است.

 

این مقاله توسط آقای بیدل برای سایت ویکی پاور ارسال شده است این مقاله به صورت فایل ورد (doc) می باشد.

 

———-w————i——-——-k———–i———

       دانلود مستقیم  :   مقاله موتورهای ریپالسیونی

       دانلود کمکی   :    مقاله موتورهای ریپالسیونی

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      2.81 MB

       اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط با دانلود مقاله موتورهای ریپالسیونی

۳ دیدگاه در “دانلود مقاله موتورهای ریپالسیونی”

 1. ali گفت:

  مقاله که چه عرض کنم کتاب “ماشن های الکتریکی مخصوص” تالیف دکتر محمدرضا فیضی “، انتشارات دانشگاه تبریز ، فصل 7 رو copy paste فرمودن اینجا، واقعا که !!!

  • Admin گفت:

   خودم شخصا از شما میپرسم :
   تویه کل اینترنت سایتی رو بهم معرفی کن که فقط درباره موتورهای ریپالسیونی مطلب نوشته باشند.؟؟؟؟
   برای آدم هایی مثل شما متاسفم که فقط دنبال تیکه انداختن هستید و اینو نمیبینید که همین مطلب شاید تا الان کار صد ها نفر رو راه انداخته.اینم بهتون میگم من شخصا راضی نیستم اگه کلمه ای از مطالب این سایت استفاده کردی.

 2. مهدی گفت:

  سلام. داداش خسته نباشی عالی بود برای کنفرانس فردا که در مورد موتور های ریپالسیونی بود خیلی کمک کرد میرسی.

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.