دانلود آموزش پست های فشار قوی و GIS


مطلبی که امروز در این پست برای دانلود آماده شده است، مربوط به آموزش پست های فشار قوی و پست های گازی GIS می پردازد. فایل این آموزش به صورت ورد (word) می باشد. پست محلی است که تجهیزات انتقال انرژی درآن نصب وتبدیل ولتاژ انجام می شود و با استفاده از کلید ها امکان انجام مانورفراهم می شود در واقع کاراصلی پست مبدل ولتاژ یا عمل سویچینگ بوده که در بسیاری از پست ها ترکیب دو حالت فوق دیده می شود. در خطوط انتقال DC چون تلفات ناشی از افت ولتاژ ندارد وتلفات توان انتقالی بسیار پایین بوده و در پایداری شبکه قدرت نقش مهمّی دارند لذا اخیرا ُ این پست ها مورد توجه قراردارند از این پست ها بیشتر در ولتاژهای بالا (800 کیلو ولت وبالاتر) و در خطوط طولانی به علت پایین بودن تلفات انتقال استفاده می شود. درشبکه های انتقال DC در صورت استفاده از نول زمین می توان انرژی الکتریکی دا توسط یک سیم به مصرف کننده انتقال داد.

انواع پستهاي فشار قوي از نظر عملكرد: پست ها از نظر وظيفه اي كه در شبكه بر عهده دارند به موارد زير تقسيم بندي مي شوند: پست های افزاینده ولتاژ، پست های کاهنده ولتاژ، پست هاي كليدي و پست هاي تركيبي تا مختلط

پست های افزاینده ولتاژ: اين پست ها كه به منظور افزايش ولتاژ جهت انتقال انرژي از محل توليد به مصرف بكار مي روند معمولا در نزديكي نيروگاهها ساخته مي شوند.

پست هاي كاهنده ولتاژ: اين پستها معمولا در نزديكي مراكز مصرف به منظور كاهش ولتاژ ساخته مي شوند.

پست هاي كليدي: اين پست هاي معمولا در نقاط حساس شبكه سراسري و به منظور برقراري ارتباط بين استان هاي مختلف كشور ساخته مي شوندو معمولا رينگ انتقال شبكه سراسري را بوجود مي آورند در اين پست ها تغيير ولتاژ صورت نمي گيرد و معمولا بخاطر محدود كردن تغييرات ولتاژ از يك راكتور موازي با شبكه استفاده مي شود در بعضي از مواقع از اين راكتورها با نصب تجهيزات اضافي مصرف داخلي آن پست تامين مي شود.

—-w————i——-——-k———–i———

      دانلود مستقیم :  دانلود آموزش پست های فشار قوی و GIS
      دانلود کمکی  :   دانلود آموزش پست های فشار قوی و GIS

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  151   KB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

 

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.