دانلود کتاب کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC)


امروزه با پدید دار شدن ریزپردازنده ها و پیشرفت فن آوری حالت جامد در عرصه علم و تکنولوژی که بی شک آن را می توان بزرگترین پدیده در علوم الکترونیک دانست چهره محیط های صنعتی به کلی دگرگون شده است. این مهم که به موازات تحول در عرصه کامپیوتر پا به دنیای الکترونیک گذاشت در نقش پلی بین این دو علم یعنی الکترونیک و کامپیوتر قرار گرفت و برای اولین بار به راحتی امکان تلفیق سخت افزار توسط مهندسین هر دو فن را ممکن نمود.

بدین ترتیب در یک کاربرد به جای به کارگیری اجزایی متشکل از مدارهای منطقی با سخت افزارهای تقریبا ثابت و تلفیق آن با پدیده نرم افزار، امکان طراحی و ساخت هزاران پروژه کاربری ممکن گردید. یکی از مهمترین خصوصیات این مدارها در صورت لزوم، انجام تغییر و تصحیح در نرم افزار و برنامه کاربر مورد نظر است که کمتر لزوم تغییر مدارها و سخت افزار را در آن می طلبد.

Plc نیز مولود این پدیده یعنی ظهور ریزپردازنده هاست و این سیستم وسیله ای است که متناسب با برنامه ای که دریافت می کند وظیفه ای را انجام می دهد. به عبارت دیگر plc نوعی کامپیوتر است که برنامه ای خاص ا اجرا می کند. با ظهور plc تجهیزات و قطعات استفاده شده در کنترل فرآیندهای صنعتی و خطوط تولید تغییر نموده و مدارهای رله کنتاکتوری و سخت افزاری حالت جامد کم کم جای خود را به کنترل کننده های قابل برنامه ریزی یعنی plc ها دادند.

فهرست فصول کتاب کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC)…

فصل اول: مفاهیم منطقی

فصل دوم: ساختار plc

فصل سوم: مقدمه ای بر زبان step 5

فصل چهارم: برنامه نویسی به زبان step 5

فصل پنجم: شیوه های کنترل فرآیند

فصل ششم: رفع اشکال نرم افزاری

فصل هفتم: برنامه نویسی به زبان cstl

فصل هشتم: برنامه نویسی به روش graph 5

 ——-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :    دانلود کتاب کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC)

دانلود کمکی :    دانلود کتاب کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC)

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :    28.95   MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

 

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.