دانلود پروژه بررسی انواع ماشین های مخصوص dc


در این مطلب پروژه ای با عنوان بررسی و شناخت انواع ماشین های مخصوص dc برای دانلود آماده شده است.این پروژه شامل مباحث اصلی زیر میشود :

1-سیستم وارد- لئونارد یا سیستم ژنراتور- موتور

2-ماشین یک قطبی (آسیکلیک= هموپلار)

3-آمپلی دین

4-متادین

علاوه بر موارد فوق در این پروژه به ژنراتورهای اسیکلیک یا آرمیچرهای طبلی ، آمپلی دین و تنظیم میدان ژنراتور DC ، آمپلی دین و کنترل ولتاژ ژنراتور DC ، ماشین های مغناطیس دائم ، ماشین های جریان مستقیم فشار قوی و … نیز اشاره شده است.

تنظیم سرعت به وسیله ی منبع ولتاژ متغیر یا سیستم وارد- لئونارد (Ward-Leonard System) :

هنگامی که در یک موتور نیاز به تغییرات سرعت در محدوده یا باند پهنی است از نقطه نظر داشتن خاطر جمعی و اطمینان در کار آن  و نوع تغییرات سرعتش منطقی خواهد بود که آرمیچر آن به وسیله یک منبع ولتاژ متغیر تغذیه شود و تحریک میدان آن  به طور مستقل به وسیله یک منبع دیگری انجام پذیرد که تا در طول تمام کار موتور فوران  همواره ثابت بماند. در این روش می توان ولتاژ تغذیه را از صفر تا مقدار ماکزيممش به طور تدریجی افزایش داد که همراه آن بدون آن که احتیاج به رئوستای راه اندازی باشد موتور را از سرعت صفر به تدریج به سرعت مورد  درخواست رسانید بدون آنکه تلفاتی را در رئوستای راه انداز از دست بدهیم.از کاربردهای این سیستم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- برای فرمان دستگاهها نورد و ماشین های پرس کاغذ

2- سکانهای کشتی های اقیانوس پیما و پل های گردان

3- آسانسور ها

4- در شکافتن معادن ذغال سنگ و بالابرها

5- به عنوان فرمان دهنده ی اصلی قسمت های محرک کارخانجات.

ماشین یک قطبی (آسیکلیک= هموپلار)

اساس ساختمان این ماشین یک تک قطبی یا بدون کلکتور جریان مستقیم در این پروژه نشان داده شده است.از این ماشین در کارهای مانند الکترولیز ازمایشگاههای اتمی استفاده می شود زیرا تنها ماشین جریان مستقیمی است که تولید نیروی محرکه صدرصد مستقیم بنماید. این ماشین اولین بار توسط فاراده ساخته شده و به نام ماشین فاراده نیز معروف است.

در آمریکا ماشين یک قطبی با قدرت kw1000 و 67ولت 150000 آمپر با سرعت 3600 دور در دقیقه ساخته شده است.

متادین (METADYNE) و آمپلی دین (AMPLIDYNE) :

عمل صحیح تبدیل جریان (کموتاسیون) در صورت استقرار جاروبک های در محور عرضی ماشین های DC ممکن می شود. محور میدان در ماشین های  DC را محور طولی و امتداد میدان واکنشی آرمیچر را محور عرضی می نامند که با وجود میدان در امتداد محور طولی ماشین جریان مستقیم و استقرار جاروبک ها در محور عرضی آرمیچر عمل تبدیل صحیح جریان ممکن می شود. یادآور می شویم که در ماشین های جریان مستقیم نسبت به توان تبدیلی در آرمیچر به توان تزریقی میدان بسیار بزرگ می باشد و به عبارت دیگر ضریب تقویت توان در ماشین های جریان مستقیم بالا است . در این بخش کارایی استقرار جاروبک های اضافی را در محور طولی مورد بررسی قرار می دهیم . ماشین های جریان مستقیمی را که بیش از دو جاروبک در ازای هر جفت قطب دارند متادین می نامند و فرم معمول این ماشینها را آمپلدین می نامند.

ماشین های جریان مستقیمی را که بیش از دو جاروبک در ازای هر جفت قطب دارند متادین می نامند و فرم معمول این ماشینها را آمپلدین می نامند.

آمپلیدین یا تقویت کننده گردان متعلق به رده ماشینهایی است که در انها از عکس العمل عرضی آرمیچر استفاده میشود.امروزه آمپلیدین بطور وسیعی  در سیستم های فرمان  الکتر یکی با تنظیم وکنترول پیوسته ومداوم بکار برده میشود .این چنین تقویت کننده نقش رگولاتور خودکاردایمی یک یا چندین کمیت از کار ماشین فرمان را بعهده دارد که میتوان از انها کمیت های ولتاژ- جریان- سرعت گردش- کوپل- و…. را نام برد.

——-w————i——-——-k———–i———
     دانلود مستقیم :  دانلود پروژه بررسی انواع ماشین های مخصوص dc
     دانلود کمکی :     دانلود پروژه بررسی انواع ماشین های مخصوص dc
     رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :   11,28  MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

.
http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/paste_word.png خريد فايل word

http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/shopping_cart.png شماره پايان نامه : 126

قيمت فايل ورد : 7000 تومان

آموزش کامل نحوه خرید

فایل pdf پروژه را از قسمت فوق به صورت رایگان دانلود و مشاهده کنید.برای دریافت فایل word پروژه ، روی تصویر زیر کلیک نمایید.لینک دانلود فایل word بعد از پرداخت مبلغ به صورت آنی برای شما فعال میشود.(پرداخت با کلیه بانک های عضو شتاب)

buy

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه بررسی انواع ماشین های الکتریکی مخصوص ... در این پروژه که به صورت فایل پاور پوینت و در 56 صفحه آماده شده است به بررسی ، عملکرد ، کاربرد و مقایسه انواع ماشین های الکتریکی مخصوص (به زبان انگلیسی...
دانلود پروژه زیبای موتورهای DC بدون جاروبک (Bldc)... پروژه ای که در این مطلب آماده شده است با عنوان موتورهای جریان مستقیم (DC) بدون جاروبک یا براشلس دی سی (Bldc) می باشد.این پروژه به صورت پاورپوینت و با ...
موتور هموپلار ساده ترین موتور الکتریکی+کلیپ... موتورهموپولار به عنوان ساده ترين نوع موتورهاي الكتريكي در سال 1821 توسط ميشل فاراده ساخته شد. در سال ۱۸۲۱م، کمی بعد از اینکه شیمیدان و فیزیکدان دان...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.