دانلود پروژه انرژی هسته ای و آشنایی با نیروگاه های هسته ای


نيروگاه هسته ای(نیروگاه اتمي) در واقع يك بمب اتمي است كه به كمك ميله هاي مهاركننده و خروج دماي دروني به وسيله مواد خنك كننده مثل آب و گاز، تحت كنترل درآمده است. اگر روزي اين ميله ها و يا پمپ هاي انتقال دهنده مواد خنك كننده وظيفه خود را درست انجام ندهند، سوانح متعددي به وجود مي آيد و حتي ممكن است نيروگاه نيز منفجر شود، مانند فاجعه نيروگاه چرنوبيل شوروي.

دریک نیروگاه هسته ای ، راکتور کند منبع آب را گرم می‌کند و آن را به بخار تبدیل می‌کند. بخار آب ، توربین بخار را به حرکت درمی‌آورد.توربین نیز ژنراتور را می‌چرخاند و به این ترتیب انرژی برق تولید می‌شود.این آب و بخار در تماس مستقیم با راکتور هسته ای است و از این رو درمعرض تابش های شدید رادیو اکتیوقرار می‌گیرند. برای پیشگیری از هر گونه خطر مرتبط با این آب رادیو اکتیو، دربرخی راکتورها بخار تولید شده را به یک مبدل حرارتی ثانویه وارد می‌کنند و از آن به عنوان یک منبع گرمایی در چرخه دومی از آب وبخار استفاده می‌کنند. بدین ترتیب آب و بخار رادیواکتیو هیچ تماسی با توربین نخواهند داشت.

نیروگاه هسته ای _[www.wikipower.ir]

نیروگاه های هسته ای  فواید بسیاری دارد. به طور مثال ، برای تولید 7000 مگا وات برق حدود 190 میلیون بشكه نفت خام مصرف می‌شود كه استفاده ازسوخت هسته ای برای تولید همین میزان انرژی سالیانه میليون ها دلار صرفه جویی به دنبال دارد و به علاوه میزان آلایندگی زیست محیطی آن نیز بسیار كمتر است.كافی است بدانیم كه مصرف این 190 میلیون بشكه نفت خام برای تولید 7000 مگاوات برق ، 157هزارتن گاز گلخانه‌ ای دی اكسید كربن، 150 تن ذرات معلق درهوا، 130 تن گوگردو 5 تن اكسید نیتروژن درمحیط زیست پراكنده می‌كند كه نیروگاه های هسته ای این آلودگی ها را ندارند. فرآیند تولیدانرژی الکتریکی درنیروگاه هسته ای را می توان به طورساده به سه مرحله کاملاً مجزا تقسیم نمود که درسه مدارمستقل انجام می پذیرد.

در این پروژه با انرژی اتمی ؛  نیروگاه هسته ای و نحوه تولید برق به وسیله آن و همچنین نیروگاه هسته ای در ایران (نیروگاه هسته ای بوشهر) آشنا خواهید شد.

——-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :    دانلود پروژه انرژی هسته ای و آشنایی با نیروگاه های هسته ای

دانلود کمکی :      دانلود پروژه انرژی هسته ای و آشنایی با نیروگاه های هسته ای

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :    4٫1   MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

 

مطالب مرتبط ....

دانلود پایان نامه انرژی هسته ای و تولید برق به وسی... پروژه کارشناسی (پایان نامه)که در این مطلب ، در 80 صفحه آماده شده است به انرژی هسته ای و تولید انرژی الکتریکی (برق)به وسیله انرژی هسته ای و به صورت خلا...

مطالب مرتبط با دانلود پروژه انرژی هسته ای و آشنایی با نیروگاه های هسته ای

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.