دانلود مقاله بررسی هارمونیک های تولیدی توسط شبکه HVDC


امروز مقاله ای در مورد بررسی هارمونیک هایی که در شبکه خطوط ولتاژ بالا (HVDC) تولید می شود، را برای دانلود در سایت قرار داده ایم. فایل این مقاله به صورت ورد (word) می باشد. در شبکه های HVDC علی رغم مزیت های موجود، دارای یک سری مشکلات نیز می باشد. که مهمترین آنها مشکل هارمونیک زایی این نوع شبکه ها می باشد که این مسئله هم در اثر عملکرد مبدل های غیر خطی شبکه انتقال DC می باشد. که در صورت عدم حذف آنها، مخصوصاً در طرف AC که مشکلاتی نظیر تداخل در خطوط تلفن، تولید اضافه حرارت در خازنها و ژنراتور سنکرون و اختلال در عملکرد مواد فرمان مبدلها پیش خواهد آمد.

یکی از روشهای اساسی کاهش دامنه هارمونیک ها در شبکه، استفاده از فیلترهای فعال و غیر فعال می باشد. مبدل های شبکه انتقال DC از طرف DC به عنوان یک منبع هارمونیک زایی ولتاژ و از طرف AC به صورت یک منبع هارمونیک زایی جریان عمل می کند. معمولاً یک مبدل n پالسه در طرف DC هارمونیک های ولتاژ و از مرتبه h=kn و هارمونیک های جریان از مرتبه 1+-h=kn در طرف AC تولید می کند (k یک عدد صحیح مثبت می باشد).

خطوط ولتاژ بالا hvdc

بنابراین می توان نتیجه گرفت که با افزایش تعداد پالسها دامنه هارمونیک های مرتبه پایین تر حذف خواهند شد. و هارمونیک های مرتبه بالاتر نیز دارای دامنه بسیار کوچکی می باشند. لذا یکی از راههای مناسب جهت کاهش هارمونیکی شبکه انتقال قدرت DC، افزایش تعداد پالسهای مبدلهای مذکور می باشد. یکی دیگر از راههای کاهش دامنه هارمونیک ها در شبکه HVDC استفاده از فیلترهای فعال و غیر فعال در سمت DC , AC می باشد.

———-w————i——-——-k———–i———

       دانلود مستقیم  :   دانلود مقاله بررسی هارمونیک های تولیدی توسط شبکه HVDC

       دانلود کمکی   :    دانلود مقاله بررسی هارمونیک های تولیدی توسط شبکه HVDC

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      415  KB

       اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.