دانلود مقاله اینترلاک و اینترتریپ در پست های فشار قوی


هدف از این مقاله معرفی و شناخت تکنیک های اینترتریپ و اینترلاک می باشد. طرحهای اینترتریپ نقش اساسی در عملکرد مناسب سیستم حفاظتی دارند و اینترلاکها چه در بهره برداری عادی از سیستم و چه در حفظ ایمنی پرسنل در فرآیند تعمیر و نگهداری مورد نیاز است.

در این مقاله مقصود از اینترتریپ کلیه طرحهای حفاظتی است که هماهنگی آنها از طریق ارتباطات مخابراتی کانال plc انجام می گیرد. دلایل عمده استقاده از طرحهای اینترتریپ شامل ارسال و دریافت فرمان قطع مناسب، بالابردن قدرت انتخاب سیستم حفاظتی و در نهایت حفظ و بهبود پایداری شبکه می باشد. بطور معمول طرحهای اینترتریپ زیر در پست های فشار قوی بکار می روند.

اینترلاک:

بطور کلی هرگونه کلید زنی و یا وابستگی عملکرد کلیدها به همدیگر توسط طرحهای اینترلاک عملی می شود. در پستهای فشارقوی، تعدادی از کلید زنی ها به ترکیب و حالات تجهیزات پست بستگی داشته و ترتیبی هستند. طرحهای اینترلاک از نظر مکانیزم عملکرد به دو دسته اینترلاک های مکانیکی و الکتریکی تقسیم می شوند. در پست های فشار قوی اینترلاک مکانیکی تقریبا تنها در مورد سکسیونر و تیغه زمین آن بکار می رودو سایر طرحهای اینترلاک الکتریکی بوده و توسط کنتاکتهای کمکی طرح ریزی می گردند.

inter lock

از نظر بهره برداری، اینترلاکها به دو دسته اینترلاکهای عملیاتی و اینترلاکهای تعمیر ونگهداری تقسیم می شوند. اینترلاکهای عملیاتی جهت بهره برداری عادی از پست مورد نیاز هستند و از کلید زنی های غیر مجاز جلوگیری می کنند. منظور از کلید زنی غیر مجاز در این حالت، کلید زنی هایی هستند که بهره برداری عادی و نرمال شبکه را به خطر می اندازند، مانند موازی کردن منابع قدرت غیر سنکرون و یا کلید زنی هایی که سطح اتصال کوتاه را به مقادیر غیر مجاز افزایش می دهند.

اینترلاکهای تعمیر و نگهداری در پست های فشار قوی تضمین کننده حفظ ایمنی پرسنل در فرآیند تعمیر و نگهداری است. به عنوان یک قانون کلی، هر بخشی که عملیات تعمیر و نگهداری بر روی آن انجام می گیرد بایستی از کلیه منابع تغذیه ایزوله شده و زمین گردد. این عمل توسط طرحهای مناسب اینترلاک تعمیر و نگهداری انجام می شود.

لازم به ذکر است که اینترلاکهای تعمیر و نگهداری که به منظور تامین ایمنی تجهیزات و پرسنل در سیستم کنترل اعمال می گردند نباید مانع انجام مانورهای لازم در بهره برداری پست باشند و یا انجام این مانورها را مشکل سازند.

——-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود مقاله اینترلاک و اینترتریپ در پست های فشار قوی

دانلود کمکی  :   دانلود مقاله اینترلاک و اینترتریپ در پست های فشار قوی

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :    433   KB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط با دانلود مقاله اینترلاک و اینترتریپ در پست های فشار قوی

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.