عناصر تشکیل دهنده PSTN


در شبکه PSTN عناصر تشکیل دهنده آن از سه بخش تشکیل شده است : 1- شبکه دسترسی 2- انتقال 3- سوئیچینگ

شبکه دسترسی :به کلیه ی تجهیزات انتقال بین پورت های سوئیچ و پایانه های مشترکین که شامل خط مشترک ، تجهیزات مالتی پلکس ، تجهیزات اتصال ضربدری و واسط کاربر می باشد ، شبکه ی دسترسی گفته می شود .(کابل – کافو- پست -Pair Gain- دستگاه گوشی – ترمینال های صد زوجی و . . . ) به عبارتی دیگر شبکه دسترسی وظیفه ارتباط بین دستگاه انتهایی مشترک و یا هر کاربر دیگر و مرکز محلی مربوطه را بر عهده دارد. در فناوری جدید به دو دسته زیر تقسیم می شود:

 

PSTN

 

1- سیستمهای دسترسی کابلی (باسیم)

2- سیستمهای دسترسی بی سیم

انتقال : ارسال اطلاعات از مرکز مبدا به مرکز مقصد و بالعکس از طریق سیستم های مخابراتی را انتقال گویند.شبکه انتقال بستری برای ارتباط مراکز سوئیچ شهری و بین شهری و بین الملل می باشد.

سوئیچینگ : در لغت به معنای راهیابی و مسیریابی است. مجموعه عملیاتی که در مرکز تلفن بایستی صورت بگیرد تا ارتباط یک ترمینال با ترمینال دیگر برقرار کند.

مهمترین عملیات سوئیچینگ : 1- تشخیص درخواست ارتباط 2- دریافت و ثیت اطلاعات آدرس 3- تجزیه و تحلیل اطلاعات آدرس 4- تشخیص مسیر ارتباط در داخل سوئیچ 5- عملیات کنترلی برای برقراری مسیر ارتباط 6- ارسال اطلاعات برای مراکز دیگر 7- نظارت روی ترمینالها 8- قطع مدار

در ادامه مقاله ای کامل درباره عناصر تشکیل دهنده PSTN برای دانلود شما عزیزان قرار دادیم

———-w————i——-——-k———–i———

       دانلود مستقیم  :   عناصر تشکیل دهنده PSTN

       دانلود کمکی   :    عناصر تشکیل دهنده PSTN

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      1.73  MB

       اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

دانلود پایان نامه بررسی شبکه سوئیچ در مراکز تلفن د... وضعیت فعلی مراکز تلفن دیجیتال نشاندهنده تزویج فنون الکترونیک و کامپیوتر در صنعت تلفن است. نخستین نشانه های این تزویج اوایل 1960 پدیدار شد و پس از آن ح...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.