دانلود پایان نامه رله و حفاظت در شبکه های توزیع و فوق توزیع


در این پایان نامه سعی شده است رله های حفاظتی  در شبکه های توزیع و فوق توزیع و علی الخصوص رله های پیلوتی ، اساس کار آنها و همچنین طریقه ارسال اطلاعات در این رله ها مورد بررسی قرار گیرد.همانطور که می دانید وظیفه رله این است که در موقع پیدایش خطا در محلی از شبکه برق متوجه خطا گردد و آنرا بفهمد و شدت آنرا بسنجد و دستگاههای خبری را آماده کند و یا در صورت لزوم خود سریعا اقدام کند و سبب قطع مدار الکتریکی شود.

رله گذاری حفاظتی چیست ؟

وقتی یک سیستم قدرت و شبکه های برق‌رسانی صحبت میکنیم ، اجزا چشمگیر آن از قبیل نیروگاه‌های بزرگ، ترانسفورماتورها، خطوط فشار قوی و غیره به ذهنمان می‌آید. در عین حال که این اجزا قسمتهای اصلی را تشکیل می‌دهند، بسیاری اجزای ضروری و جالب دیگر نیز در سیستم وجود دارد که رله‌های حفاظتی از همین دسته‌اند.

در اینجا نقش رله‌گذاری حفاظتی را در طراحی و کارکرد سیستمهای برق‌رسانی (شبکه های قدرت ، توزیع و وفوق توزیع) با بررسی مختصری از زمینه کلی موضوع توضیح می‌دهیم. سه جنبه مختلف سیستم برق‌رسانی در این بررسی به کار می‌آید. این جنبه‌های عبارتند از :

الف) بهره‌برداری عادی

ب) جلوگیری از بروز عیب الکتریکی

ج) محدودکردن پیامدهای بروز عیب الکتریکی

ابتدا فقط وسایل رله‌گذاری برای حفاظت در مقابل اتصال کوتاه را درنظر می‌گیریم. دو گروه از این وسایل وجود دارد که یکی رله‌گذاری “اصلی” و دیگری رله‌گذاری “پشتیبان” خوانده می‌شود. رله‌گذاری اصلی درواقع خط اول دفاعی را تشکیل می‌دهد و حال آنکه رله‌گذاری پشتیبان فقط وقتی عمل می‌کند که رله‌گذاری مقدم در انجام وظیفه خود شکست خورده باشد.

رله‌گذاری حفاظتی در مقابل عواملی جز اتصال کوتاه هم در ردهء رله‌گذاری مقدم دسته‌بندی می‌شود. ولی از آنجا که حالتهای غیرعادی نیازمند حافظت در اجزای مختلف سیستم متفاوت است برخلاف حفاظت در مقابل اتصال کوتاه، تداخل حوزه عمل رله‌ها معمولاً در حالتهای دیگر به‌کار نمی‌رود. در عوض هر جزء سیستم را جداگانه به هر نوع رله‌گذاری که بدان نیاز باشد مجهز می‌کنند و این رله‌گذاری را طوری ترتیب می‌دهند که کلیدهای لازم را قطع کند. البته این کلیدها غیر از کلیدهایی هستند که در مورد رله‌گذاری در برابر اتصال کوتاه قطع می‌شوند. در این موارد چنانکه پیش از این گفتیم رله‌گذاری پشتیبان به‌کار نمی‌رود زیرا تجربه آن را از نظر اقتصادی توجیه نمی‌کند. ولی در بیشتر مواردی که حالتهای غیرعادی دیگری روی دهد که جریانها یا ولتاژهای غیرعادی پدید آورد، رله‌گذاری پشتیبان مربوط به اتصال کوناه عمل خواهد کرد که بدین‌سان نوعی حفاظت پشتیبان فرعی فراهم می‌شود.

انواع رله برحسب مورد استعمال

رله برحسب مورد استعمال آن به انواع زیر تقسیم می‌شود:

۱ ـ رله سنجشی

۲ ـ رله زمانی

۳ ـ رله جهت‌یاب

۴ ـ رله خبردهنده

۵ ـ رله کمکی

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم : پایان نامه رله و حفاظت در شبکه های توزیع و فوق توزیع

دانلود کمکی :   پایان نامه رله و حفاظت در شبکه های توزیع و فوق توزیع

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم : ۲,۶ MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/paste_word.png خرید فایل word

http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/shopping_cart.png شماره پایان نامه : ۲۰۴

قیمت فایل ورد : ۸۰۰۰ تومان

آموزش کامل نحوه خرید

فایل pdf پروژه را از قسمت فوق به صورت رایگان دانلود و مشاهده کنید. برای دریافت فایل word پروژه، روی تصویر زیر کلیک نمایید. لینک دانلود فایل word بعد از پرداخت مبلغ به صورت آنی برای شما فعال می شود.(پرداخت با کلیه بانک های عضو شتاب)

buy

مطالب مرتبط ....

دانلود مقاله شناسایی و عملکرد رله ها در شبکه برق و... رله ها یکی از کاربردی ترین و مهمترین وسیله در شبکه برق می باشد. مقاله که امروز آماده شده است مربوط به شناسایی بیشتر رله ها و همچنین عملکرد و کارکرد رل...
دانلود پایان نامه رله های حفاظتی و هماهنگی رله ها ... رله های حفاظتی قطعات و وسایلی هستند، که خطای سیستمی و غیرسیستمی در آنها ایجاد می شود، باید بلافاصله از شبکه ای که در آنها ایجاد می شود، از شبکه ای که ...
دانلود پروژه بررسی کامل رله های دیستانس... پروژه ای که در حال حاضر در سایت قرار داده شده است مربوط بررسی کامل رله های دیستانس می باشد. فایل این پروژه به صورت ورد (word) می باشد. رله دیستانس هما...
پروژه تحلیل و بررسی انواع رله های حفاظتی و کاربرد ... حفاظت تجهیزات و دستگاه های سیستم قدرت در مقابل عیوب و اتصالیها، به وسیله كلید قدرت انجام می گیرد قبل از اینكه كلید قدرت بتواند باز شود، سیم پیچی عمل ك...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.