دانلود کتاب تایپ شده الکترونیک صنعتی (ترجمه قدیر عزیزی)


کتابی که در این مطلب برای دانلود آماده شده است با عنوان الکترونیک صنعتی (الکترونیک قدرت) ، نوشته هانس رودی بولر می باشد که توسط جناب قدیر عزیزی قنادی ترجمه گردیده است.کتاب الکترونیک صنعتی رودی بولر در 400 صفحه و شانزده فصل تهیه شده است که یکی از کاملترین کتب مرجع برای درس الکترونیک صنعتی میباشد.

فصل اول مقدمه ای بر الکترونیک صنعتی است که تقسیم بندی آن را به الکترونیک قدرت و الکترونیک تنظیم و فرمان بیان میکند.در ضمن به مهمترین کاربردهای الکترونیک صنعتی نیز در این فصل اشاره شده است تا فایده ی عملی مطالب مندرج در جلدهای پانزدهم و شانزدهم را روشنسازد.ارتباط موجود بین الکترونیک صنعتی و دیگر مباحث نیز در این فصل بیان شده تا لزوم آشنایی با دیگر رشته ها را نشان دهد.

در فصل دوم که مقدمه ای بر الکترونیک قدرت(Power electronics) دارد ، پس از یاد آوری اجمالی و ویژگی های عمده عناصر قدرت ، اتصال های مختلف بر حسب نوع کموتاسیون و چگونگی عمل تبدیل تقسیم بندی می شوند.

در فصل سوم ملاحضات کلی درباره عناصر قدرتی که به چگونگی اتصال بستگی ندارند یادآوری و مسائلی مانند انتخاب عنصر نیمه هادی ، رفتار حرارتی و روش حفاظت آن بررسی می شوند.

تغییر دهنده های جریان متناوب در فصل چهارم معرفی میشوند.این تغییر دهنده ها اتصال های نسبتا ساده ای هستند که تغییر فشار الکتریکی و جریان متناوب تک فازه یا سه فازه را امکان پذیر می سازند.

در فصل های پنجم تا نهم اتصال های سنتی یعنی مبدلهای جریان معرفی و بررسی میشوند.این وسایل تبدیل جریان متناوب را به مستقیم (جریان دایم) میسر می سازند.بالاخره مسایلی که در ارتباط با استفاده از ترانسفورماتور ها پیش می آیند و نیز عکس العمل مبدل های جریان بر روی شبکه تغذیه تجزیه و تحلیل میشوند.

فصل یازدهم به مبدل های فرکانس با کموتاسیون طبیعی می پردازد که بر اساس مبدل های جریان سنتی ساخته میشوند.

بالاخره در فصل های دوازدهم تا شانزدهم اتصال های نوینی از الکترونیک قدرت تشریح میشوند که با کموتاسیون اجباری کار میکنند.طراحی و ساخت این گونه اتصال ها تنها با استفاده از تریستورهای خاص امکان پذیر است.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :  دانلود کتاب تایپ شده الکترونیک صنعتی (ترجمه قدیر عزیزی)
      دانلود کمکی  :   دانلود کتاب تایپ شده الکترونیک صنعتی (ترجمه قدیر عزیزی)

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :   4,57  MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

مطالب مرتبط با دانلود کتاب تایپ شده الکترونیک صنعتی (ترجمه قدیر عزیزی)

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.