دانلود پروژه ساخت ، برنامه ریزی و راه اندازی ربات کروی


در این مقاله، پروژه‌ ی ساخت و برنامه‌ ریزی و راه‌ اندازی ربات کروی و تعیین مسیر حرکت توسط جوی‌ استیک، کامپیوتر و ارتباط بیسیم آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ربات کروی گونه‌ای از ربات‌های متحرک است که بیشتر برای کاوش در مناطق ناشناخته شرايط نامتعارف مانند زمين‌هاي گل آلود، شن، برف و حتي شناور روی سطح آب استفاده می‌شود. فضای کاری زیاد، دقت سینماتیکی بالا در مقایسه با سایر ربات‏ها و عدم وجود نقاط تکین در فضای کاری‌اش از ویژگی‏های ممتاز ربات کروی به شمار می‏رود.

مکانیزم محرک ربات کروی مورد مطالعه به این صورت است، که با حركت پاندولي كه در مرکز آن نصب شده محل مركز ثقل ربات تغيير مي‌كند. دو موتور اصلیDC  برای حرکت به جلو و عقب با آزادی کامل متصل در طول قطر کره و یک سرو موتور تنظیم پاندول (که تغییر در زاویه حرکت ربات کروی) با دو درجه آزادی برای حرکت به طرفین مورد استفاده قرار گرفته انجام می‌شود.

ابتدا تحلیل سینماتیکی ربات و در آخر برنامه‌ ریزی مسیر حرکت در جهت‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. قسمتهای مختلف آن اعم از مکانیک، الکترونیک و نرم‌افزار رسم نمودار حرکتی ربات که به صورت Real Time (هم زمان) همراه با حرکت ربات صورت می‌گیرد، ترسیم می‌شود و مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

این ربات، نسبت به ربات‌های دیگری که با مکانیزم حرکتی مختلف ساخته شده‌اند، توانایی بیشتری دارد، به طوری که می‌تواند در سطوح نرم، مایع، لغزنده و زاویه دار به راحتی حرکت کند و جهت بگیرد، بدون نیاز به تکیه‌گاهی برای وابستگی به حرکت و فقط با جاذبه زمین به راحتی به حرکت در می‌آید.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :  دانلود پروژه ساخت ، برنامه ریزی و راه اندازی ربات کروی
      دانلود کمکی  :   دانلود پروژه ساخت ، برنامه ریزی و راه اندازی ربات کروی

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  2,57   MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

.
http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/paste_word.png خريد فايل word

http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/shopping_cart.png شماره پايان نامه : 140

قيمت فايل ورد : 6000 تومان

آموزش کامل نحوه خرید

فایل pdf پروژه را از قسمت فوق به صورت رایگان دانلود و مشاهده کنید.برای دریافت فایل word پروژه ، روی تصویر زیر کلیک نمایید.لینک دانلود فایل word بعد از پرداخت مبلغ به صورت آنی برای شما فعال میشود.(پرداخت با کلیه بانک های عضو شتاب)

buy

مطالب مرتبط با دانلود پروژه ساخت ، برنامه ریزی و راه اندازی ربات کروی

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.