دانلود پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان


در این پروژه نویسنده قصد دارد با ساخت یک دستگاه دور کننده حشرات و پرندگان و جوندگان موذی از راهیابی آنها به محل هایی از قبیل پست های فشار قوی، مزارع، انبارها، تاسیسات صنعتی، رستورانها، ایستگاههای حمل ونقل جلو گیری به عمل بیاورد.

در این پروژه عمل دور کردن حشرات و پرندگان با انتشار امواج مافوق صوت انجام شده است و از سموم شیمیایی که باعث آلودگی بیشتر محیط زیست می شود کاسته می شود. محدوده فرکانس شنوایی انسان بین 20 تا 20000 هرتز است، فرکانس های بیش از این بازه را مافوق صوت و کمتر از این بازه را فرو صوت می گویند.که  محدوده شنوایی حشرات و پرندگان  معمولا در محدوده مافوق صوت است. با تولید صداهای مافوق صوت این موجودات دچار سرد می شوند و محل را ترک می کنند ولی چون برای انسان قابل شنیدن نیست هیچ مزاحمتی برای انسان بوجود نمی آورد.

دستگاه دور کننده حشرات و پرندگان

 چند سالی است که در بازار دستگاههایی الکتریکی عرضه میشوند که سازندگان آنها ادعا می کنند با انتشار اصوات ماوراي صوت موجب فراري شدن آفات )اعم از جوندگان یا حشرات( از محل آلوده و یا مرگ آنها می گردند. به این دستگاهها اصطلاحاً دورکننده هاي اولتراسونیک آفات گفته می شود که در کشورهاي مختلف دنیا تحت نامها یا مارکها و در شکلهاي مختلفی عرضه می شوند .این دستگاهها با ایجاد اصواتی با طول موج کوتاه و فرکانس بالا کار می کنند.

فرکانس ایجاد شده توسط این دستگاهها بیش از 20000 هرتز است که اصولاً به این صداها اصطلاح ماوراي صوت اطلاق می شود. شرکتهاي عرضه کننده این تجهیزات معمولاً در بروشورهاي تبلیغاتی خود می نویسند که صداي ایجاد شده توسط دستگاهشان تنها براي آفات قابل شنیدن بوده و براي آنها بسیار آزار دهنده است بطوریکه یا محل را ترك می کنند و یا می میرند.در هر حال در مورد تاثیر این دستگاهها بر حشرات می توان گفت که تاثیر دورکنندگی آنها بر این دسته از آفات تاکنون به اثباتکه نقش حمایت از مصرف کنندگان کالاها و خدمات را در نرسیده است . کمیسیون تجارت فدرالایالات متحده آمریکا بر عهده دارد در سوم ماه مه سال 2001 با ارسال نامه هایی به 60 شرکتی که اقدام به فروش این دستگاهها براي مبارزه با حشرات در آمریکا کرده بودند تاکید می کند که از درج عباراتی که فاقدپشتوانه علمی است خودداری کنند.

خلاصه پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان

این پروژه توسط bascom avr برنامه نویسی و شماتیک آن رسم شده که در فصل اول به مقدمه ای درباره ضرورت دور کننده حشرات و پرندگان پرداخته شده است. در فصل دوم مختصری درمورد گوش و سیستم شنوایی و محدوده های شنوایی موجودات  صحبت می کنیم.در فصل سوم در مورد دلایل ساخت دستگاه و روش کارکرد دستگاه و ویژگی ها و مکانهای مورد استفاده دستگاه آشنا می شویم و نیز در فصل چهارم و پنجم  در مورد نرم افزار و سخت افزار پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان صحبت کرده و نیز در فصل ششم به دستگاه های مشابه می پردازیم در فصل آخر هم در مورد نتیجه گیری حرف می زنیم.

در ادامه سرفصل های این پروژه را مشاهده می فرمایید :

چكيده

فصل 1-    مقدمه

فصل 2-   سیستم شنوایی

2-1-    گوش

2-1-1-     گوش خارجي

2-1-2-     گوش مياني

2-1-3-     گوش داخلي

2-2-    مکانیسم شنوایی

2-3-    کیفیت صوت

2-4-     محدوده های شنوایی موجودات مختلف

فصل 3-   آشنایی با دستگاه

3-1-    دلایل ساخت  دستگاههای دور کننده

3-2-     آشنایی با کارکرد دستگاه دور کننده حشرات

3-3-     ویژگی ها

3-4-    مکانهای مورد استفاده دستگاه

فصل 4-   نرم افزار دستگاه

4-1-    شبیه سازی مدار دور کننده با نرم افزار پروتئوس

4-2-    برنامه دور کننده حشرات

فصل 5-   سخت افزار

5-1-    قطعات مدار

5-2-     توضیح مدار

5-3-    تصاویری از پروژه ساخته شده

فصل 6-   آشنایی با دستگاه های مشابه

6-1-    دستگاه التراسونيكس

6-1-1-      دستگاه چطور كار مي كند؟

6-1-2-      چه حيوانات و پرندگاني را دور مي كند؟

6-1-3-      در چه محلهايي مي توان از آن استفاده كرد؟

6-1-4-      مشخصات دستگاه

6-2-     دستگاه جیبی فراری دهنده پشه مدل UAW216

6-3-     دستگاه فراری دهنده پرنده سونیک PIR

فصل 7-   نتیجه گیری و پشنهادات

مراجع

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :  دانلود پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان
      دانلود کمکی  :   دانلود پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  ۱,03   MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

.
http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/paste_word.png خريد فايل word

http://wikipower.ir/wp-content/uploads/2013/01/shopping_cart.png شماره پايان نامه : 138

قيمت فايل ورد : 6000 تومان

آموزش کامل نحوه خرید

فایل pdf پروژه را از قسمت فوق به صورت رایگان دانلود و مشاهده کنید.برای دریافت فایل word پروژه ، روی تصویر زیر کلیک نمایید.لینک دانلود فایل word بعد از پرداخت مبلغ به صورت آنی برای شما فعال میشود.(پرداخت با کلیه بانک های عضو شتاب)

buy

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه ماشین حساب مهندسی با میکروکنترلر AVR... نام این پروژه ماشین حساب مهندسی با AVR است که با زبان C برنامه نویسی شده است.این ماشین حساب توانایی انجام چهار عمل اصلي و اعمال مثلثاتی و همچنین لگاری...
دانلود پروژه ساعت دیجیتال با میکروکنترلر AVR... پروژه ای که در این مطلب توسط میکروکنترلر avr و به زبان bascom (بسکام) برای دانلود آماده شده است ، ساعت دیجیتال می باشد.این پروژه با ساعت های طراحی شده...
پروژه طراحی و ساخت شبیه ساز آسانسور با AVR... هدف از این مدار شبیه‌سازی یک آسانسور مبتنی بر سیستم میکروکنترولری است و مدلی کوچک برای طراحی یک آسانسور می‌باشد. این آسانسور دارای ۴ طبقه است که در دا...
پروژه ساخت مدار کنترل موتور DC با میکروکنترلر AVR... یکی از روش های مستقیم اندازه گیری سرعت موتور استفاده از فرستنده گیرنده مادون قرمز است . از مزایای این روش این است که سنسور بر روی عملکرد عادی دستگاه ت...

۳ دیدگاه در “دانلود پروژه طراحی و ساخت دور کننده حشرات و پرندگان”

 1. یوسف سلطانی گفت:

  سلام خواهشمند است بفرمایید طرح شما عملی وقابل ساخت است ویا در حد یک پروژه دانشگاهی غیر قابل اجرا وفقط برای نمره با تشکر

 2. سهیل گفت:

  سلام
  من فایل ورد این پروژه رو خریداری کردم
  ولی توضیحات طرح pcb اصلا خوانا نیست
  لطفا راهنمایی بفرمایید

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.