دانلود پروژه آشنایی با خطوط کمپکت


مقدمه ای بر خطوط کمپکت :

با گسترش و توسعه شهرها و افزایش مراکز صنعتی میزان مصرف انرژی الکتریکی نیز افزایش می یابد و ما در جهت تامین این انرژی مجبور به احداث خطوط انتقال جدید و یا افزایش ظرفیت خطوط قدیمی می باشیم . با توجه به حریم خطوط انتقال مشکلاتی از قبیل کمبود و گرانی زمین ، مشکلات زیست محیطی مانند تخریب درختان جنگلی و همچنین تصاحب قانونی زمین و اخذ مجوزات لازم ، در برخی موارد ایجاد خطوط انتقال جدید را توجیه نمی نماید . در این شرایط است که کمپکت سازی خطوط با کاهش فواصل فازی و در نتیجه کاهش حریم خطوط انتقال در بسیاری موارد علاوه بر اقتصادی نمودن طرحها از تخریب جنگلها وهرز رفتن زمین زیر خطوط تا حد زیادی جلوگیری می نماید.

در طرح خطوط کمپکت کاهش پهنا و ارتفاع خط مورد توجه بوده وکمیت اصلی وموثر در کاهش ابعاد و اندازه ها را فواصل ایزولاسیون بین فازها تشخیص می دهند.

کاهش فاصله ایزولاسیون بین فازها ضمن افزایش قدرت طبیعی ابعاد و اندازه بازوها ٬ حجم و وزن اسکلت فلزی و فوندانسیون برجها را نیزتقلیل می دهند.

تعریف خطوط کمپکت :

کمپکت سازی خطوط به کلیه ترفندهایی اتلاق میشود که سبب کاهش فواصل افقی و عمودی فازها گردد طبیعی است نزدیک سازی فازها موجب تقلیل پهنا و ارتفاع پایه ها و در نتیجه کاهش مساحت زمین اشغالی در طول مسیر می شود .

در ادامه پروژه ای برای دانلود آماده شده است که به صورت فایل پاورپوینت به بررسی و آشنایی با خطوط کمپکت پرداخته است.از عناوین مهم این پروژه میتوان به مزایا ی خطوط انتقال نیروی کمپکت ، معایب خطوط انتقال نیروی کمپکت ، معرفی اجزا بکار رفته در برجهای کمپکت ، طراحی خطوطkv 20 کمپکت با یک هادی در هر فاز ، بررسی چگونگی کمپکت سازی را نام برد.

——-w————i——-——-k———–i———
      دانلود مستقیم :   دانلود پروژه آشنایی با خطوط کمپکت
      دانلود کمکی  :    دانلود پروژه آشنایی با خطوط کمپکت

      رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

      حجم :  1,14   MB

      اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه مشخصه های الکتريکی و آرایش فازها در خ... كمپكت سازی خطوط به كلية ترفند‌ها و روش‌هايي اتلاق مي‌گردد كه در نزديك‌سازي فواصل افقي و عمودي فاز‌ها مؤثر باشند. طبيعي است نزديك‌سازي فاز‌ها خود به عو...

مطالب مرتبط با دانلود پروژه آشنایی با خطوط کمپکت

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.