دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها


در این پروژه علاوه بر بررسی و آشنایی کامل با انواع رله های حفاظتی و کاربرد آنها در شبکه های تولید و قدرت برق ، حفاظت ژنراتور برق که مهمترین قسمت از سیستم برق رسانی می باشد مورد بررسی قرار گرفته است.پروژه حفاظت ژنراتور در 7 فصل تهیه و تنظیم شده است.از مهمترین اهداف این پروژه می توان به : آشنایی با حفاظت الکتريکی ، اصول و طرز کار رله های حفاظتی ، آشنايی با انواع اتصالات ژنراتور به شبکه ، حفاظت ژنراتور در مقابل خطرات داخلی ، حفاظت ژنراتور در قبال خطاهای سيم پيچ استاتور ، حفاظت ژنراتور در قبال خطاهای سيم پيچ تحريک (حفاظت ژنراتور در مقابل خطاهای سيم پيچ رتور) ، حفاظت ژنراتور در قبال خطرات و خطاهای خارجی نام برد.

.

ژنراتورهای تولید برق (مولدهای برق)

ژنراتور برق -[www.wikipower.ir]

ژنراتورها مهم ترين و با ارزش ترين بخش يک نيروگاه ميباشد. نقص داخلی ژنراتور علاوه بر زيانی که به خود ژنراتور وارد ميکند، باعث قطع قسمت بزرگی از انرژي نيروگاه نيز ميگردد. در صورتيکه زيانهای وارده بر ژنراتور در اثر نداشتن وسائل حفاظتی صحيح و قطع بموقع آن ازدياد پيدا کرده و گسترش يابد، ترميم و تعمير محل معيوب ممکن است مدتها طول کشيده و بهره برداری را برای مدت زيادی متوقف نمايد. در نتيجه مجبورًا در تمام اين مدت از ژنراتورهای ديگر بار بيشتری گرفته ميشود تا کمبود برق شبکه جبران شود.

.

اتصال دو فاز در ژنراتور و رله محافظ آن

اتصال دو فاز در داخل ژنراتور در دو فازي که در يک شيار واقع شده است و يا در دو فازي که کلیه سيم هاي آن در کنار هم قرار گرفته اند، در اثر شکستن و خرد شدن عايق بندي کلافها و يا نقايص ديگري بوجود مي آيد. ضمنًا ممکن است سيم پيچي دو فاز مختلف که در يک شيار مشترک قرا ر ندارند نيز هر کدام جداگانه با بدنة فلزي ژنراتور (دندانه ها ) اتصالي کند و در نتيجه سبب اتصال دو فاز از طريق بدنه فلزی ژنراتور گردد. از طرفی اتصال بدنه يک فاز در داخل ژنراتور واتصال زمين فاز ديگر در شبکه (خارج از ژنراتور ) نيز يک اتصال دو فاز را تشکيل مي دهد .

اگر اتصال دو فاز در داخل ژنراتور باشد، جريان اتصال کوتاه بين دو نقطة اتصالي اوًلا توسط خود ژنراتور بوجود مي آيد که به آن جريان اتصال کوتاه داخلي گفته ميشود وثانيًا توسط ژنراتوری که با اين ژنراتور بطور موازی کار می کند از خارج وارد می شود که به آن جريان اتصال کوتاه خارجي گفته ميشود.

همانطور که ميدانيم در موقع کار عادي ژنراتور، جريانها در دو طرف ژنراتور يعني در طرفي که به شبکه متصل است ودر طرفي که به نقطة صفر اتصال ستاره سه فاز ژنراتور منتهي ميشود چه از لحاظ فاز و چه از لحاظ دامنه با هم برابر ميباشند. ولي در موقع اتصال دو فاز در داخل ژنراتور، اين جريانها برابري خود را از دست ميدهند.

.

اتصال زمين در ژنراتور و رله حفاظت آن

اين نوع اتصالی بدلايل زيادی امکان پذير است زيرا همانطور که ميدانيم عبور جريان کم در روی ورقه آهن استاتور نميتواند اثرات جدی روی استاتور بگذارد ولی اين جريان، عايق سيم را در محل اتصالی خراب کرده و ميسوزاند و اگر جريان اتصالی قطع نگردد سوختگی عايق در محل اتصالی به قسمت های ديگر سيم پيچی داخل همان شيار سرايت کرده و اگر سيم مجاور مربوط به همان فاز اتصالی شده باشد، اتصال حلقه و اگر مربوط به فاز ديگر باشد، اتصالی دو فاز ايجاد مينمايد.

———-w————i——-——-k———–i———

       دانلود مستقیم  :   دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها

       دانلود کمکی   :    دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها

       رمز عبور فایل :       www.wikipower.ir

       حجم :      2  MB

       اشتراک گذاری شده توسط :  ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

دانلود پروژه هماهنگ کردن رله های حفاظتی در خطوط ان... همانطور که میدانید به وسیله رله های حفاظتی میتوان محل وقوع  خطا و یا قسمت های معیوب در سیستم قدرت و خطوط انتقال را از شبكه جدا سازی کرد و این کار باعث...
دانلود پروژه بررسی حالت های گذرا در سیتم های قدرت ... پروژه ای که در این مطلب برای دانلود آماده شده است ، به بررسی حالت های گذرا در سیتم های قدرت و ژنراتور سنکرون ، حفاظت ژنراتور سنکرون و همچنین بررسی خاز...
کلیاتی درباره حفاظت ژنراتورهای الکتریکی... اگر چه با پیشرفت، و طراحی و ساخت ژنراتورهای الکتریکی و همچنین موارد مورد استفاده در آن، و نوع اشکال و عیب در ژنراتورها به ندرت صورت می گیرد، اما چنانچ...
پایان نامه بررسی ژنراتور سنکرون و اثر قطع تحریک در... امروزه ژنراتورھاي سنکرون سه فاز به عنوان ستون فقرات شبکه ھاي برق در جھان مي باشند.از این رو شناخت و بررسی کامل ژنراتورهای سنکرون می تواند از بروز مشکل...

۳ دیدگاه در “دانلود پروژه حفاظت ژنراتورهای تولید برق در برابر انواع خطاها”

  1. محسن گفت:

    سلام این پروژه خزید نداره برای فایل ورد؟

  2. سهیل گفت:

    س وقت بخیر.در مورد ترانسفورماتور کابلی برام اطلاعاتی ارسال میکنید.

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.