دانلود جزوه کنترل صنعتی


سیستم کنترل اتوماتیک:

اصولا به وسایلی اطلاق میگردد که در هر لحظه به طور اتوماتیک و خودکار و بدون کمک خارجی یک سلسله اعمال مدار را بررسی و اگر اختلافی در نتیجه پیش بینی شده داشته باشد آن را اصلاح کند.

فرآیند: عبارت است از یک سری تحولات زنجیره ای که به سمت نتیجه مطلوب هد ایت میشوند.

حوزه اندازه گیری (range):

محدوده ای از دامنه تغییرات مورد اندازه گیری است که عنصر اندازه گیری قادر به اندازه گیزی آن باشد. بنابراین همواره باید اندازه گیری را انتخاب نمود که حوزه اندازه گیری آن دامنه تغییرات احتمالی کمیت مورد کنترل را تحت کنترل قرار دهد.

صفر اندازه گیری:

معمولا نقطه مشخصی را در حوزه اندازه گیری به عنوان نقطه صفر در نظر میگیریم. مثلا در اندازه گیری های حرارت نقطه صفر زمانی است که آب یخ میزند، و در اندازه گیری فشار، فشار اتمسفر به عنوان فشار صفر در نظر گرفته میشود.

تقسیم بندی سیستمهای کنترل:

سیستمهای کنترل به دو نوع حلقه باز و حلقه بسته تقسیم بندی می شوند. تغییرات ورودی ممکن است فقط براساس اطلاع از مدل سیستم و یا تجربه صورت گیرد و بدون اطلاع از خروجی باشد که در آن صورت سیستم را حلقه باز می نامند. در صورتی که عملیات و تغییرات ورودی براساس اطلاع از خروجی صورت گیرد سیستم را حلقه بسته و به آن سیستم کنترل فیدبک دار گویند.

در کنترل حلقه باز ورودی براساس اطلاع قبلی از مدل سیستم به منظور ایجاد خروجی معین به سیستم اعمال میشود. کنترل کننده شکل سیگنال ورودی را به طور متناسب تغییر و تقویت میکند. قسمت محرک دارای توان زیاد بوده و براساس سیگنال دریافتی از کنترل کننده نیروی لازم را اعمال نموده و حرکات لازم انجام میدهد.

kontorol sanati

در سیستم حلقه باز اثر خطای موجود در مدل سیستم یا تحریکات موجود غیر قابل پیش بینی است. خروجی دستگاه معمولا دارای مقداری خطا نسبت به مقدار مورد نظر خواهد بود.

کنترل حلقه بسته:

در اینجا عمل منترل براساس ورودی مرجع و خروجی صورت می گیرد. مقدار خروجی توسط اندازه گیر و مبدل به مقایسه کننده ارسال میشود و نتیجه مقایسه به عنوان سیگنال خطا به کنترل کننده اعمال می گردد.

سرفصل های جزوه کنترل صنعتی :

فصل اول :

تعاريف و اصطلاحات در كنترل صنعتي

فصل دوم :

اندازه گيرهاي وضعيت (مقاومتي ، سلفي ، خازني )
روش هاي اندازه گيري دما
روش هاي اندازه گيري فلو
روش هاي اندازه گيري فشار
روش هاي اندازه گيري سطح مايعات

فصل سوم :

فرايندهاي صنعتي وبه دست آوردن تابع تبديل آن ها
ساده سازي نمودار جعبه اي

فصل چهارم:

سنسور هاي بدون تماس

فصل پنجم : كنترل كننده ها

كنترل كننده هاي PLC 

كنترل كننده هاي PID و ON/OFF

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود جزوه کنترل صنعتی

دانلود کمکی  :    دانلود جزوه کنترل صنعتی

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم : 3.27 MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

پایان نامه اتوماسیون صنعتی در شبکه های قدرت... روند كلي اتوماسيون در سطح جهاني براي سيستم‌هاي توزيع از اواسط دهه‌ي 70 ميلادي آغاز شد و تاكنون ادامه دارد.سيستم مانيتورينگ توزيع اولين نسل از سيستم‌ها...
گزارشکار آزمایشگاه کنترل صنعتی (دانشگاه صنعتی سهند... مطلبی که امروز برای دانلود در سایت ویکی پاور آماده شده است، مربوط به گزارشکار یا دستور کار آزمایشگاه کنترل صنعتی می باشد. آزمایشگاه کنترل شامل پنج بخش...
دانلود جزوه سیستم های کنترل خطی (دانشگاه منتظری مش... جزوه سیستم های کنترل خطی توسط آقای سعید جلالی در دانشگاه فنی منتظری مشهد تدریس میشود که برای دانلود شما عزیزان در سایت قرار داده ایم. انواع سیستم کنت...
دانلود گزارشکار آزمایشگاه کنترل صنعتی... امروز براتون گزارشکار آزمایشگاه کنترل صنعتی را در سایت قرار دادم امیدوارم مورد پسند همه دوستان و همه همراهان سایت قرار بگیرد این گزارشکار شامل 14 آزما...

۲ دیدگاه در “دانلود جزوه کنترل صنعتی”

  1. محمد گفت:

    جزوه کنترل صنعتی بسیار عالی بود دست شما درد نکند.ممنون

  2. vahid گفت:

    خیلی ب دردم خورد منووووووووووون

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.