دانلود جزوه ماشین های سنکرون (دکتر واحدی)


در بخش قبلی جزوه ترانسفورماتور سه فازدکتر واحدی را در سایت قرار دادیم.در این بخش قسمت ماشین های سنکرون این جزوه تایپ شده را برایتان آماده کرده ایم.جزوه ماشین های سنکرون به اضافه قسمت ترانس سه فاز این جزوه ،جزوه  درس ماشین های الکتریکی 3 دانشجویان رشته برق قدرت در مقطع کارشناسی می باشد.

ماشین های سنکرون شامل ژنراتور AC یا آلترناتور سنکرون و موتورهای سنکرون می شوند.

ژنراتورهای سنکرون بر اساس القا الکترومغناطیسی کار می کنند.این ژنراتورها مانند مولدهای DC شامل یک سیم پیچ آرمیچر و یک میدان مغناطیسی می باشند، اما یک اختلاف مهم بین این دو وجود دارد.در ژنراتورهای DC آرمیچر چرخنده و سیستم میدان ثابت است در حالیکه در ژنراتورها آرایشی برعکس این حالت وجود دارد.ساختار استاندارد ژنراتورهای سنکرون شامل یک سیم پیچ آرمیچر و سیم پیچ میدان است که اولی در یک قطعه ساکن به نام استاتور و دومی درون قطعه ای گردان به نام رتور قرار میگیرد.ساختار آن را در شکل زیر مشاهده میکنید.

ماشین سنکرون[www.wikipower.ir]

یک موتور سنکرون از نظر الکتریکی شبیه یک ژنراتور ac سنکرون است.از خصوصیات برجسته  موتورهای سنکرون میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1-هم در سرعت سنکرون و هم غیر سنکرون میتوانند کار کنند.(یعنی مادامی که در حال کار است سرعت ثابت را حفظ میکنند و تنها روش موجود برای تغییر سرعت آن ، تغییر دادن فرکانس است.)

2-به طور ذاتی خود راه انداز نبوده و باید تا رسیدن به سرعت سنکرون یا نزدیک به آن با استفاده از وسیله خاصی به حرکت در آیند.

3- توانایی عمل کردن در محدوده وسیعی از ضرایب قدرت پس فاز و پیش فاز را دارد.

در ادامه جزوه ماشین های سنکرون دکتر واحدی (دانشگاه علم و صنعت ) را برایتان آماده شده است که میتوانید با مطالعه این جزوه با ماشین های سنکرون و عملکرد آن آشنایی بیشتری پیدا کنید.

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :    دانلود جزوه کامل ماشین های سنکرون (دکتر واحدی)

دانلود کمکی  :      دانلود جزوه کامل ماشین های سنکرون (دکتر واحدی)

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :    13٫69   MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

دانلود کتاب مبانی ماشین های الکتریکی AC و DC... امروزه صنعت برق در تمامی رشته های مهندسی نقشی بس شگرف ایفا می کند. و تمامی مهندسین باید اطلاعات نسبی راجع به این صنعت داشته باشند. در دنیای امروزی هر ...
دانلود حل تمرین های کتاب ماشین های الکتریکی pc sen... کتاب ماشین های الکتریکی pc sen  (پی سی سن) یکی از مراجع اصلی درس ماشین های الکتریکی در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته های برق می باشد.در این بخش از سای...
دانلود جزوه ماشین های الکتریکی 3 (استاد کامیاب)... ماشین های الکتریکی 3 یکی از دروس سخت رشته قدرت در دوره کارشناسی محسوب میشود. پیش نیازهای این درس ماشین های الکتریکی 2 و مغناطیس می باشد.سرفصل های درس ...
دانلود جزوه ترانسفورماتورهای سه فاز (دکتر واحدی)... همانطور که میدانید برای کاهش تلفات در انتقال انرژی برق ، ولتاژ تولیدی نیروگاه ها را تا حد زیادی بالا میبرند.این عمل ( بالا بردن ولتاژ )  با ترانسفورما...

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.