دانلود پروژه تولید برق از انرژی باد


پروژه ای که به صورت فایل پاورپوینت (PPT) برای شما دوستان آماده شده است به بررسی تولید برق از باد ونیروگاه های بادی پرداخته است.

از مزایای استفاده از  انرژی باد عدم نیاز توربین بادی به سوخت، تامین بخشی از تقاضاهای انرژی برق، کمتر بودن نسبی انرژی باد نسبت به انرژی فسیلی در بلند مدت، تنوع بخشیدن به منابع انرژی و ایجاد سیستم پایدار انرژی، قدرت مانور زیاد در بهره برداری( از چند وات تا چندین مگاوات) ، عدم نیاز به آب و نداشتن آلودگی محیط زیست می باشد.

بهره‌گیری از نیروی باد و نیروگاه های بادی به عنوان یکی از منابع انرژی نو برای تولید برق روز به روز بیشتر می‌شود. توان کنونی جهان ، حدود 60 هزار مگاوات است؛ یعنی چیزی در حدود توان 50 نیروگاه هسته‌ای. اماهنوزمشکلاتی بر سر راه بهره‌برداری از این الکتریسیته‌ سبز وجود دارد. توربینهای چرخان باعث تداخل در دریافت تلویزیونی می‌شوند و به نظر می‌رسد وقتی باد نمی‌وزد، منظره‌‌ ناخوشایندی  از چیزهایی بی‌مصرف را به نمایش می گذارند.

تولید برق از باد[www.wikipower.ir]

امروزه ارتفاع برجهای مخصوص انرژی باد (توربین های بادی)به 70 متر می‌رسد، می‌توانند 1.5 مگاوات برق تولید کنند. اما نصب روتورهای (چرخنده‌ها) قویتر در این تأسیسات می‌تواند بهای الکتریسته حاصل از این منبع غیر سنگواره‌ای را تا حد قابل ملاحظه ‌ای  کاهش دهد. در حال حاضر یک شرکت آلمانی در صدد است تا با تولید نسل جدیدی از  تأسیسات بادی هزینه این منبع انرژی جایگزین را تا حد الکتریسیته هسته‌ای کاهش دهد. برج جدید که 90 متر ارتفاع دارد، قادر است 5 مگاوات الکتریسیته تولید کند، از آنجا که مجموعه چرخ دنده‌ها و مواد در یک واحد جای دارند، بخش محرک بسیار سبکتر از نمونه‌های قبلی است. این ویژگی امکان استفاده از این تأسیسات را در دریاهای آزاد که در آنها بادهای قویتری می‌وزد، آسانتر می‌سازد.

انواع توربین های باد برای تولید برق :

توربینهای بادی کوچک

از توربینهای بادی کوچک جهت تامین برق جزیره های مصرف و یا مناطقی که تامین برق از طریق شبکه سراسری برق مشکل می باشد استفاده می شود. این توربینها تا قدرت 10 کیلووات توان تولید برق را دارا می باشند.

توربینهای بادی متوسط

عموماً تولید این توربینها بین 250-10 کیلووات است. از این توربینها جهت تامین مصارف مسکونی، تجاری، صنعتی و کشاورزی استفاده می شود.

توربینهای بادی بزرگ( مزارع بادی)

این نوع توربینها معمولاً شامل چند توربین بادی متمرکز با توان تولیدی 250 کیلووات به بالا می باشند که به صورت متصل به شبکه و یا جدا از شبکه طراحی می گردند.

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود پروژه تولید برق از باد (نیروگاه های بادی)

دانلود کمکی :     دانلود پروژه تولید برق از باد (نیروگاه های بادی)

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم : 611 KB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

پایان نامه نیروگاه های بادی(Wind power plant)... در حال حاضر انرژی باد با رشد متوسط سالیانه بیش از26 درصد از سال 1990 به بعد، بالاترین میزان رشد را دربین منابع مختلف انرژی داشته است. ظرفیت جهانی تولی...
پایان نامه تولید برق از انرژی بادی... انرژي بادي يک انرژي قابل اطمينان است زيرا هم انرژي پاک است و هم تجديد پذير. اما چون به هر حال سرعت باد در فصل هاي مختلف و ماهها، حتي ساعات مختلف روز ت...

مطالب مرتبط با دانلود پروژه تولید برق از انرژی باد

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.