دانلود پروژه بازدید از تابلوهای برق و موتورهای الکتریکی یک کارخانه


در این مطلب قصد داریم پروژه بازدید از تابلوهای برق الکتریکی و موتورهای الکتریکی یک کارخانه (کارخانه قند شیرین مشهد) را برای دانلود خدمت شما عزیزان قرار دهیم.این پروژه در سال 1389 توسط خودم (موسی قادری)انجام شده است.در این پروژه به شرح تابلوهای (ستاره مثلث،plc،تابلو برق موتور دالاندر 4 دور ، تابلو برق موتور پارو) و همچنین محاسبه کابلها به دو روش افت ولتاژ و جریان انجام شده است.

مشخصات وشرح یک تابلوی PLC :

در شکل زیرفضای داخل یک تابلوی PLC رانشان می دهد که برق اصلی این تابلو ازیک کلید سه فاز420 A  گذشته که وظیفه ی این کلید سه فاز درمرحله ی اول رساندن برق سه فازبه کنتاکتورهای قدرت تابلوودرمرحله ی دوم چنان چه اتصال کوتاه یا عیبی درسیستم سه فاز ایجاد شود کلید به صورت اتومات قطع شده وسه فاز نیز قطع می شود. پس ازعبور برق سه فاز ازاین کلید هرفاز به یک شمش که دربالای تابلو قرار دارد وصل می شود.

این PLC Facon, PLC نام دارد که دارای شانزده ورودی وشانزده خروجی می باشد وتمام فرمانهای آن 24 Vمی باشد.

تابلو برق plc _[www.wikipower.ir]

همان طور که درشکل بالا مشاهده می شود برای ورودی ها وخروجی هایPLCفیوزهایی تعبیه شده است وظیفه ی این PLC فرمان دادن به دستگاه های مختلفی ازکارخانه می باشد که دراین جا به توضیح یکی از فرمانهای PLCمی پردازیم یکی از فرمانهای این PLCبه یک موتور چهارسرعته( 200كيلو وات)باسرعتهای 1500Rpm , 1000Rpm 300Rpm و 50Rpm  می باشد.دورهای 1000 ,1500 به صورت دالاندر است.و دو سيم پیچی جدا براى دو سرعت ديگر.

این موتور دارای دوطبقه (پوسته ) بزرگ وکوچک می باشد.طبقه اول یا کوچک آن فقط مخصوص دور50Rpm است وطبقه ی دوم یا بزرگتر آن برای سه سرعت 1500Rpm , 1000Rpm , 300Rpm  است.رتور این موتور دالاندر را در فایل دانلودی (که در ادامه می توانید آن را دانلود کنید) آورده شده است.

مشخصات وشرح یک  PLC  Telemecanic :

شکل زیر یک PLC Telemecanic رانشان می دهد که فرمان های این  PLC نیز V24 است این PLC  دارای 3 تا 32تایی ورودی وخروجی می باشد این  PLC به یک مجموعه ی دستگاه پرس وپمپ های هیدرولیک ونوار نقاله فرمان می دهد همان طور که درشکل زیر مشاهده می کنید در قسمت پایین این PLC چند کنتاکتور قدرت که مربوط به پمپ های هیدرولیک دستگاه پرس است نصب شده است درقسمت بالای سمت راست این تابلو چند ترانس مختلف وجوددارد که یکی ازاین ترانسها ایزوله (V 230/V 24) است وترانس دیگر نیز که خروجی آن به چند چراغ سیگنال مربعی شکل که دربیرون تابلو وروی درآن نصب شده وصل می شود این قسمت مربعی شکل را درشکل زیر مشاهده می کنید درصورتی که درهر قسمتی از دستگاه ومراحل پرس ویا پمپ های هیدرولیک ومراحل دیگر مشکلی ایجاد شود چراغ سیگنال این مربع ها که روی این مربع هاقسمت یا مرحله ای که دارای مشکل است نوشته شده.بدین صورت که اگر شخصی ازکنار تابلو بگذرد بامشاهده روشن بودن چراغ سیگنال مربع ها می تواند سریعاً به مرحله ای که دارای اشکال شده برود ورفع عیب کند همان طور که درشکل زیر مشاهده می کنید خروجی های PLC توسط سیم های سفید رنگی ازپشت کنتاکتورهای قدرت عبور کرده وبه پایین تابلو به ترمینالها وصل می شود وسر راه هرترمینال یک فیوز ورله وجوددارد که خروجی رله نیز به یک فیوز وصل است بدین صورت که اگر درمدار اتصالی رخ دادفیوز ها عمل کنند.

تابلو برق plc telemecanic _[www.wikipower.ir]

امیدوارم با دانلود این پروژه بهره کافی را ببرید.

——-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :    دانلود پروژه بازدید از تابلوهای برق و موتورهای الکتریکی یک کارخانه

دانلود کمکی  :     دانلود پروژه بازدید از تابلوهای برق و موتورهای الکتریکی یک کارخانه

رمز عبور فایل :  www.wikipower.ir

حجم :    2٫18   MB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———-

مطالب مرتبط ....

دانلود فایل آموزشی مفید در زمینه تابلو برق های فشا... کتابچه ای که در این مطلب برای شما عزیزان آماده گردیده به آموزش در زمینه تابلو برق ، نکات مهم و اساسی در آن ها و همچنین تجهیزات به کار رفته در تابلوهاي...

مطالب مرتبط با دانلود پروژه بازدید از تابلوهای برق و موتورهای الکتریکی یک کارخانه

۸ دیدگاه در “دانلود پروژه بازدید از تابلوهای برق و موتورهای الکتریکی یک کارخانه”

 1. aj گفت:

  یعنی خدا یک در دنیا ، 100 در آخرت بهتون عوض بده
  واقعا ممنون

 2. محمود گفت:

  سلام خیلی جالب بود

 3. مهدی گنجی گفت:

  با سپاس فراوان

 4. بهنام کروژدهی گفت:

  فقط میتونم بگم خداوند نتیجه زحماتتونو عنایت کنه که اینقدر با تواضع به خلق خدا کمک میکنید

 5. arsalan گفت:

  سلام
  آقاتوروخدابه دادم برسید
  دانلودمیکنم اما نمیتونم بازشون کنم
  پسوردشم حیزنم میگه اشتباهه
  http://www.wikipower.ir

  • سلام پسورد تمامی فایلها آدرس سایت می باشد و برای اکسترکت شدن فایل زیپ آدرس سایت را کپی و پیس نکنید آدرس سایت رو موقع اکسترکت کردن فایل مورد نظر تایپ کنید تا فایل مورد نظر اکسترکت شود موفق باشید

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.