دانلود پروژه انواع مدولاسیون و کاربردهای آنها


پروژه ای که امروز آماده شده است، مربوط به بررسی مدولاسیون های مختلف در صنعت می باشد. همچنین به کاربردهای این مدولاسیون ها در پرداخته شده است. فایل این پروژه به صورت ورد (word) می باشد. در سیستم های مخابراتی، اطلاعات بصورت سیگنالهای الكتریکی مخابره می‌شوند. اين سیگنالها می توانند گفتار، موسيقی، تصویر تلویزیونی، داده‌های علمی و تجاری و غيره باشند. شکل موج این سیگنال ها پیچيده و دائماً در حال تغيير است، ولی طیف فرکانسی آنها معمولاً به پهنای باند مشخصی محدود می شود، این محدودیت یا از طبيعت منبع سیگنال ناشی می‌شود و یا از فیلترهای موجود در فرستنده سرچشمه می گیرد.

حد پایین باند فرکانس بسياری از این سیگنالها تا چند مدثر هم می‌رسند، به همین علت نمی توان آنها را بر روی یک مسیر انتقال مشترک به صورت اصلیشان مخابره کرد، زيرا جداسازی آنها در گيرنده میسر نیست. داشتن یک خط انتقال یا یک مسر رادیویی مجزا برای هرسیگنال هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علمی ممکن نیست، به این خاطر باید در سيستم مخابراتی راهی برای ارسال همزمان چند سیگنال اندیشيده شود. این كار یا با قراردادن سبیگنالها در بخش های متفاوت طیف فرکانسی صورت می گیرد یا با فرستادن نمونه هایی از هر سیگنال بر اساس یک تقسیم بندی زمانی می باشد.

پروژه انواع مدولاسیون

فرآیندی که طی آن پيام اصلی به شکل مناسب برای انتقال تبدیل می‌شود، مدولاسيون نام دارد. در فرآیند مدولاسيون مشخصه ای – مانند دامنه فرکانس یا فاز از یک حامل فرکانس بالا متناسب با مقدار لحظه ای سیگنال مدوله کننده (پیام) تغيير می کند. به این ترتيب محتويات پیام اصلی به بخشی از طیف فرکانس در حوالی فرکانس حامل منتقل می شود. در گيرنده فرآیند معكوس صورت گرفته، آشاكارساز سیگنال اصلی را بازيابی می‌كند.

فهرست مطالب پروژه انواع مدولاسیون و کاربردهای آنها…

سيستم‌هاي مخابرات راديو

اجزاي يك سيستم راديويي

مدولاسيون

مدولاسيون دامنه‌ اي

مدولاسيون زاويه اي

مدولاسيون پالسي

مقايسه سيستم هاي مدولاسيون

دمدولاسيون

مدولاسيون فاز PM

آشكارسازي AM

تكنيك‌ هاي مدولاسيون

مدولاسيون آنالوگ

مدولاسيون با مدارهاي برش دهنده

مدولاسيون با عناصر غير خطي

مدولاسيون مستقيم با مدار تنظيم شده

مدوله كننده ها و ضرب كننده‌ هاي عملي آنالوگ

مدوله‌ كننده پل ديود

ترجمه متن انگليسي

آنتن اتصال

منابع و ماخذ

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود پروژه انواع مدولاسیون و کاربردهای آنها

دانلود کمکی :     دانلود پروژه انواع مدولاسیون و کاربردهای آنها

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم : 101 KB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

 

مطالب مرتبط با دانلود پروژه انواع مدولاسیون و کاربردهای آنها

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.