دانلود آموزش نیروگاه های تولید کننده برق به صورت فایل فلش


در این مطلب به آموزش نیروگاههای برق و همچنین به بررسی تجهیزات نیروگاه ها می پردازد. این آموزش برای یادگیری آسان در مورد چگونگی کارکردن تجهیزات نیروگاه های برق به صورت فایل فلش آماده شده است. نیروگاه که با نام کارخانه برق هم شناخته می‌شود مجموعه ای از تجهیزات و تأسیساتی هستند که توسط یک انرژی اولیه میتوان تولید برق کرد. تامین انرژی اولیه به شکل های متفاوت و توسط سوخت های متفاوت صورت می گیرد. وظیفه اصلی یک نیروگاه تبدیل انرژی از دیگر شکل‌های آن مانند انرژی شیمیایی، انرژی هسته‌ای، انرژی پتانسیل گرانشی و… به انرژی الکتریکی است.

وظیفه اصلی در تقریباً همه نیروگاه‌ها بر عهده مولد یا ژنراتور است. ماشینی دوار که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. انرژی مورد نیاز برای چرخاندن یک ژنراتور از راه‌های مختلفی تامین می‌شود و عموماً به میزان دسترسی به منابع مختلف انرژی در آن منطقه و دانش فنی گروه سازنده بستگی دارد. به طور مثال در نیروگاه آبی از انرژی که در اثر جمع آوری آب در پشت سدها صورت می گیرد استفاده می شود. یکی از تجهیزات مورد استفاده در نیروگاه ها میتوان به توربین اشاره کرد که انواع مختلفی را براساس کارکرد آن ها دارد.

آموزش نیروگاههای تولید کننده برق

ژنراتور و همچنین برج خنک کن نیز یکی از تجهیزات اساسی در یک نیروگاه می باشد. امروزه برای تولید برق از نیروگاه های مختلفی استفاده می شود که هر کدام را بسته به شرایط و امکانات در دسترس مورد استفاده قرار می دهیم.

———-w————i——-——-k———–i———

دانلود مستقیم :   دانلود آموزش نیروگاه های تولید کننده برق به صورت فایل فلش

دانلود کمکی :     دانلود آموزش نیروگاه های تولید کننده برق به صورت فایل فلش

رمز عبور فایل : www.wikipower.ir

حجم : 342 KB

اشتراک گذاری شده توسط : ویکی پاور

——-p———o———–w———-e———r———

۲ دیدگاه در “دانلود آموزش نیروگاه های تولید کننده برق به صورت فایل فلش”

  1. سلام مطالب جالبی در این سایت هست وخودمم نویسنده ی این سایت بودم وکمال همکاری داشتم الان در وبلاگم این سایتو به عنوان پیوندها اضافه کردم …..برای انجام پروژه های برقی یا شبیه سازی با نرم افزار های مختلف به آدرسهای زیر میتوانند بامن در ارتباط باشید

    hossein.sabahi@yahoo.com
    http://www.power-engs.blogfa.com

    • با سلام به شما دوست عزیز آقای صباحی
      امیدوارم ایام مستدام و به کام باشد متاسفانه این سایت در پیوندهای وبلاگ شما موجود نمیباشد آقای صباحی مطالبی زیبا دارید و امیدوارم تو وبلاگ خودتون موفق و سرفراز باشید

ارسال نظر برای این مطلب

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.